укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 15 » Укр. мова 2 кл. Урок № 23. Дзвінкі і глухі приголосні звуки. Звуко-буквений аналіз слів
13:19
Укр. мова 2 кл. Урок № 23. Дзвінкі і глухі приголосні звуки. Звуко-буквений аналіз слів

Укр. мова 2 кл. Урок № 23. Дзвінкі і глухі приголосні звуки. Звуко-буквений аналіз слів

Мета: навчати учнів правильно вимовляти слова з дзвінкими приголосними; розвивати орфоепічну чіткість, навички звуко-буквеного аналізу слів; виховувати уважність, старанність.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Хвилинка каліграфи
Юю юр ою ють тю Юк лю тю Юл юш Юрта юнга Юлія тюльпан Юля юшку вранці їла.
— У яких словах з п'яти звуків букв менше, ніж звуків? (Юрта, юнга)
— У якому слові букв більше, ніж звуків? (Тюльпан)
—  У слові Юлія яких звуків більше — голосних чи приголосних? (Одна ново)
— Які слова в реченні можна поділити на склади? (Юшку, вранці)
— Яке слово в реченні складається з рівної кількості звуків і букв? (Вранці)
—  Прочитайте слова в реченні, що складаються із чотирьох звуків. (Юля, їла)
2.     Вправи на повторення
—  Прочитайте вірш. Які приголосні звуки допомагають передати дзижчання джмеля і шелест хмелю?
ХМІЛЬ І ДЖМІЛЬ
По тичині в'ється хміль. Біля хмелю в'ється джміль.
— Шу-шу-шу,— шумкоче хміль.
— Дзу-дзу-дзу,— дзумкоче джміль. Ми стояли поблизу,
шум той слухали внизу. Я сказав: — Шумкоче хміль! — Ти сказав: — Дзумкоче джміль! А. Камінчук
— Спишіть перше і друге речення. У виділених словах однією рискою підкресліть букви, що позначають дзвінкі, а двома — букви, що позначають глухі приголосні звуки.
— Як ви розумієте значення слова в'ється у першому і другому реченнях?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми будемо вчитися чітко вимовляти дзвінкі приголосні звуки і правильно позначати їх буквами.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.    Робота за підручником (с. 34-35)
Вправа 1
— Прочитайте акровірш.
— Прочитайте виділені букви. Вимовте слово.
— Які звуки — дзвінкі чи глухі — у цьому вірші повторюються часто?
— Вимовте їх.
— У підкреслених словах зробіть аналіз звуків за зразком.
Вправо 2
— Прочитайте текст. Про кого в ньому розповідається?
— Спишіть» позначаючи початок і кінець кожного речення. Уставте пропущені букви.
— У підкреслених словах вимовте глухі приголосні звуки.
Вправа З
— Прочитайте вірш. Де відбувається описувана подія?
—  Випишіть підкреслені слова. Зробіть аналіз приголосних звуків у цих словах за зразком.
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Гра «Утвори словосполучення»
— Прочитайте, виразно вимовляючи дзвінкі приголосні звуки. Біб               степ                   віз                      вус
гриб             грип                  гарбуз                ананас
дуб              стовп                 хмиз                  абрикос
зуб               суп                     в'яз                    рис
хліб             короп                мороз                ліс
— До перших слів кожного рядка доберіть назви ознак.
— Запишіть словосполучення за зразком. Зразок. Зелений біб.
2.     Робота над прислів'ями
— Прочитайте прислів'я і поясніть їх значення. Спишіть одне прислів'я за вибором. Підкресліть букви, що позначають дзвінкі приголосні звуки.
До доброї криниці стежка утоптана. Щоб рибку їсти, треба в воду лізти.
3.     Творче списування
— Уставте пропущені слова з довідки.засипало сніжком.
усю зиму лапу смокче.
Слова для довідок: ведмідь, стежки.
— Спишіть одне речення на вибір. Поділіть слова для переносу.
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Назвіть парні дзвінкі і глухі приголосні звуки.
— Виділіть «зайвий» звук із таких груп: [а], [о], [у], [ж], [і], [и];  '
[6],[Д]. [ж], [з], [к], [г], [дж], [дз].
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 34, вправа 1.
—  Спишіть акровірш із вправи 1. Зробіть аналіз звуків у словах другого рядка.