укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 16 » Укр. мова 2 кл. Урок № 31. Позначення м'якості приголосних звуків знаком м'якшення
09:15
Укр. мова 2 кл. Урок № 31. Позначення м'якості приголосних звуків знаком м'якшення

Укр. мова 2 кл. Урок № 31. Позначення м'якості приголосних звуків знаком м'якшення


Мета:  закріплювати   знання   учнів   про   позначення   м'якості   приголосних знаком м'якшення; розвивати навички звуко-буквеного аналізу слів; виховувати охайність.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Хвилинка каліграфи
ьо сь сьо нь ньо ть тьо ць цьо Олівець молодець палець
2.     Вправи на повторення
— Побудуйте речення зі слів. Підкресліть буквосполучення ьо. Не відкладай, на, роботи, завтра, сьогоднішньої.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви закріпите отримані знання про позначення м'якості приголосних звуків знаком м'якшення.
IV.   ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1.     Робота за підручником (с. 44-45)
Вправо 1
— Прочитайте вірш. Що цікавого ви помітили?
— Прочитайте слова, які звучать однаково, а значення мають різні.
— Складіть і запишіть власні речення з підкресленими словами.
Вправо 2
— Прочитайте текст. З якої казки це уривок?
— Спишіть другий абзац, уставляючи слова з довідки.
—  Вимовте звуки, назвіть букви в підкреслених словах. Поділіть ці слова на склади для переносу.
Вправо З
— Прочитайте вірш, уставляючи пропущені букви.
—  Які  букви пропущено?  Вимовте звуки,  які  позначають підкреслені букви. Які це звуки, чому?
— Спишіть речення зі словами, у яких пропущені букви.
2.     Фізкультхвилинка
Руки в сторони та вгору,— 
На носочках піднялись.
Підняли голівку вгору 
Й на долоньки подивись.
Руки в сторони розводим, 
Опускаєм плавно вниз.
Присідати ми почнем. 
Добре ноги розімнем.
Раз присіли — руки прямо.
Встали. Знову все так само.
Вправу дружно почали, 
Нахил вліво — раз, два, три!
Повертаємося вправо. 
Все виконуємо гарно.
Вліво, вправо повернулись. 
Ось розминці вже й кінець. 
Хто ж старався — молодець!
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1.    Гра «Утвори за зразком»
Один Багато
День деньки
пень
кінь
опеньок
2.    Творче списування
— Спишіть слова, вставляючи пропущені букви. Поставте наголос.
С..годні, т..хкає, сл..зи, л..дяник, л..тчик, с.мий, бад..рий, в..сна, оз..рце, н..бесний, з.-мовий, кал..ндар, дорі..ка, соло..кий.
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чого навчалися на уроці?
— Як оцінюєте свою роботу?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 45, вправа 2.
—  Дізнайтеся про пригоди олов'яного солдатика, прочитавши казку. Розкажіть. Спишіть перше і друге речення вправи 2.
— Зробіть звуко-буквений аналіз виділеного слова.