укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 16 » Українська мова 2 клас. Урок № 35. Подовжені м'які приголосні звуки
09:35
Українська мова 2 клас. Урок № 35. Подовжені м'які приголосні звуки

Українська мова 2 клас. Урок № 35. Подовжені м'які приголосні звуки 


Мета: навчати учнів правильно писати слова з подовженими м'якими приголосними звуками; вдосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; виховувати любов до природи.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Хвилинка каліграфи
Ття ззя лля сся Взуття вугілля волосся
2.     Вправи на повторення
— Прочитайте скоромовку. Випишіть слова, у яких є м'які приголосні. У сіни Мусій сіно носив.
— Спишіть слова в алфавітному порядку. Запам'ятайте їх написання. Над словами поставте наголос.
Волосся, колосся, завдання, читання, суддя, насіння.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні ми працюватимемо над написанням слів із подовженими м'якими приголосними звуками.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.    Робота за підручником (с. 50-57)
Вправа 1
— Прочитайте вірш. Про які прикмети осені в ньому розповідається?
— Спишіть друге речення.
— Зробіть звуко-буквений аналіз підкреслених слів за зразком.
Вправа 2
— Прочитайте текст. Між ким відбувається розмова?
— Прочитайте діалог сонечка й осики. Про яке сонечко йдеться?
—  Спишіть перші два речення. Зробіть звуко-буквений аналіз підкресленого слова за зразком попередньої вправи.
—  Випишіть слова — назви комах, яким давала притулок осика, в абетковому порядку.
Вправа З
— Прочитайте. «Зберіть» склади і запишіть слова,
— З одним словом на вибір складіть речення.
— Зробіть звукові схеми слів. Поділіть слова для переносу.
2.    Фізкультхвилинка
Руки в сторони та вгору,— 
На носочках піднялись.
Підняли голівку вгору 
Й на долоньки подивись.
Руки в сторони розводим. 
Опускаєм плавно вниз.
Присідати ми почнем. 
Добре ноги розімнем.
Раз присіли — руки прямо. 
Встали. Знову все так само.
Вправу дружно почали, 
Нахил вліво — раз, два, три!
Повертаємося вправо. 
Все виконуємо гарно.
Вліво, вправо повернулись. 
Ось розминці вже й кінець. 
Хто ж старався — молодець!
V.     УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
— Утворіть слова за схемою. Запишіть їх в алфавітному порядку.
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чого навчалися на уроці?
— Як оцінюєте свою роботу?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 50, вправа 2.
—  Спишіть слова осики із вправи 2, уставляючи пропущені букви. Складіть і розкажіть закінчення казки.