укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 16 » Укр. мова 2 клас. Урок 39. Апостроф
09:42
Укр. мова 2 клас. Урок 39. Апостроф

Укр. мова 2 клас. Урок 39. Апостроф


Мета: навчати учнів уживати апостроф після твердих приголосних 6, п, в, м, ф, р перед я, ю, є, /*, які позначають по два звуки, переносити слова з апострофом; розвивати мовлення, мислення; виховувати сумлінне ставлення до навчання.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Хвилинка каліграфії
Во со ва рл ем ця ля ов ве вл Виразно влітку ворота Ворона проворонила вороненя.
— Скільки складів у кожному із записаних слів?
— Чим цікаві слова у реченні? (Вони споріднені.)
— Який корінь у цих словах? Позначте його.
2.     Зоровий диктант
Перепел вночі підпадьомкуе. У Пилипка очі, як волошки в житі. Увечері Андрій полив деревце. Ми посадили липи, ясени і клени. Розбитого глечика не склеїти.
3.     Вправи на повторення
—  Прочитайте слова. Чи подобається вам їхнє звучання? Запишіть слова без помилок.
Буряк, ряд, бурян, подвіря, Рябко, піря.
— Чому в одних словах поставили апостроф, а в інших — ні?
— Підкресліть букви, між якими стоїть апостроф.
—  Прочитайте, правильно вимовляючи слова з апострофом. Відгадайте, із якої казки цей уривок.
На ранок баба набрала мичок і погнала солом'яного бичка пасти.
— Спишіть. Поставте наголос.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми будемо вдосконалювати вимову слів з апострофом перед я, ю, є, ї.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (с. 55-56)
Вправо 7
— Прочитайте слова лівої колонки.
— Доберіть у праву колонку слова з апострофом. Поділіть дібрані слова на склади. Із дібраними словами складіть і запишіть речення.
—  При переносі слів апостроф не відокремлюється від попередньої букви: солом'яний, подвір'я.
Вправа 2
— Прочитайте. З'єднайте частини прислів'їв. Спишіть.
— Поясніть правопис слів з апострофом.
Вправо З
— Прочитайте текст. Це розповідь чи опис?
—  Спишіть текст, уписуючи пропущені букви. Поясніть правопис апострофа.
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Робота над загадками
—  Прочитайте і відгадайте загадки. Випишіть слова з апострофом.
•   Хвіст гачком, ніс п'ятачком. (Свиня)
•   Скручений, зв'язаний, та не плаче, а по хаті скаче. (Віник)
— Поясніть уживання апострофа в словах.
2.     Коли так кажуть?
—  Слова з апострофом читайте так, щоб після твердих приголосних перед я, /о, є, ї звучав звук [й].
Не вчи солов'я співати, а орла літати.
— Спишіть, поділяючи слова для переносу. Поставте наголос.
— Як правильно переносити слова з апострофом?
3.     Творче списування
— Прочитайте слова. Списати, вставляючи, де потрібно, апостроф. П'ять, дев'ять, десять, б'ють, реп'ях, рюкзак, рядно, буряк, буря, весілля,
черв'ячок.
— Поясніть уживання апострофа в словах.
— Складіть звукову модель слова дев'ять.
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Після яких приголосних ставлять апостроф?
— Скільки звуків позначають букви я, ю, є, ї після апострофа?
— Що слід пам'ятати при переносі слів з апострофом?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 56, вправа 3.
— Складіть і запишіть речення зі словосполученнями: солов'їні пісні, запах м'яти, рум'яні яблука.