укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 16 » Укр. мова 2 кл. Урок № 40. Урок розвитку зв'язного мовлення. . Складання порад за темою "Бережіть книжки" за опорними словами і малюнкам
09:46
Укр. мова 2 кл. Урок № 40. Урок розвитку зв'язного мовлення. . Складання порад за темою "Бережіть книжки" за опорними словами і малюнкам

Укр. мова 2 кл. Урок 40  Урок розвитку зв'язного мовлення. Складання порад за темою "Бережіть книжки" за опорними словами і малюнками 


Мета: закріплювати навички правильної вимови та написання слів з апострофом; розвивати мовлення; виховувати бережливе ставлення до книжок.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Хвилинка каліграфії Ере ал есе ор ил Пл іс нь да тр Вересень календар театр Ніс Пилип плуг через поріг.
— Доберіть до слова календар назви ознак.
— Поділіть слова на склади.
—  Вивчіть скоромовку. Позмагайтеся із сусідом по парті, хто її краще розкаже.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми поговоримо про бережливе ставлення до книжок.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с. 56-57)
Вправа 1
—  Прочитайте загадку.
—  У слові-відгадці вимовте приголосні звуки, назвіть букви.
Вправа 2
—  Прочитайте вірш. До кого звертаються у вірші? Яку пораду отримала мишка?
Вправа З
—  Розгляньте малюнки. Чого боїться книжка?
—  Скласти поради щодо користування книжкою вам допоможуть малюнки і слова з довідки.
2.     Фізкультхвилинка
Ми берізки та кленці,
В нас тоненькі стовбурці.           (Встати.)
Ми в стрункі стаєм рядки,
Розправляєм гілочки.                 (Руки витягнути перед собою.)
Ледь зіп'ялись з корінців.
Дістаємо промінців.                   (Руки підняти вгору.)
Ми стискаєм їх в огонь 
В зелені своїх долонь.                (Стиснути кулачки.)
Хилять свіжі вітерці 
Вліво, вправо стовбурці.            (Нахили тулуба.)
Ще й верхівки кожен ряд 
Нахиля вперед — назад.            (Вправи для шиї.)
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Робота в парах
— Спишіть слова. Поставте, де потрібно, апостроф. Доведіть свою думку. М..ята, в..яжу, реп..ях, в..юн, черв..як, Р..ябко, п..явка, р..ядно, м..який,
П..ЯТНИЦЯ.
2.     Гра «Утворіть за зразком»
— Утворіть за зразком слова з апострофом. Зразок: торф — торф'яний.
хлопець — ... солома — ...
3.     Гра «З якої казки?»
—  Прочитайте, правильно вимовляючи слова з апострофом. Відгадайте, із якої казки цей уривок.
Тут гуси-лебеді побачили її, заґелґотали, налітають, крилами б'ють, от-от братика з рук вирвуть.
— Спишіть. Підкресліть слова з апострофом.
4.     Творче списування
—  Запишіть слова, ставлячи, де потрібно, апостроф. Підкресліть букви, що позначають приголосні звуки.
М..ясо, п..ятірка, р..яд, кар..єр, р..ядно, пам..ять.
— Прочитайте слова, в яких поставили апостроф. Поясніть його вживання.
5.     Коли так кажуть?
—  Слова з апострофом слід читати так, щоб після твердих приголосних перед я, ю, є, ї звучав звук [й].
П'ятами киває, бо діла не має.
— Спишіть, поділяючи слова для переносу. Поставте наголос.
— Як слід переносити слова?
6.     Диктант
Пір'я, буря, в'юн, гравюра, б'ють, бюро, матір'ю, рюкзак, бар'єр, Рєпін, сім'я, духмяний.
— Прочитайте слова, в яких поставили апостроф. Поясніть його вживання.
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Після яких букв і перед якими ставиться апостроф? Наведіть приклади.