укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Лютий » 25 » Укр. мова 2 клас. Урок 103. Текст-розповідь
11:21
Укр. мова 2 клас. Урок 103. Текст-розповідь

Укр. мова 2 клас. Урок 103. Текст-розповідь

Мета: дати учням уявлення про текст-розповідь; навчати складати розповідь, користуючись поданим планом і схемами речень; розвивати мовлення, вміння будувати зв'язні висловлювання; виховувати культуру мовлення.

Хід уроку Укр. мова 2 клас. Текст-розповідь
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
— Зачитайте написаний текст з вправи 1 (с. 150).
— До якої частини тексту він належить? (До основної частини)
— Які головні слова підкреслили у першому реченні?
2.     Фронтальне опитування
— Що таке текст?
— З яких частин складається текст?
— Як слід писати кожну частину тексту?
3.     Гра «Зроби висновок»
Учитель читає речення, а діти визначають, до якої частини тексту вони належать.
—  Спробуйте за прочитаними частинами зробити висновок — про що йтиметься в тексті далі.
•   Це побачив Василько. Він узяв пташку додому. Доглядав її і годував. Скоро крило зажило. (Це основна частина.)
— Придумайте зачин і кінцівку тексту.
•   Улітку Оксанка з подружками часто ходила в ліс по гриби та ягоди. Одного разу... (Це зачин.)
— Як ви гадаєте, що було далі?
•   Бабуся подякувала дітям і пригостила їх горішками. (Це кінцівка.)
— За що могла подякувати бабуся дітям?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми продовжимо працювати над текстами. Будемо вчитися будувати текст за поданим планом і схемами речень.
IV.   СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Каліграфічна хвилинка
Тт та те ат тр театр
— Роз'єднайте слова. Запишіть каліграфічно речення. Сьогоднімипідемодотеатру.
2.    Словникова робота
— Що означає слово театрі
Театр — це установа, організація, що здійснює сценічні вистави певним колективом артистів, а також приміщення, де відбуваються вистави.
— Утворіть словосполучення.
3.     Виконання вправи 1 (с. 757)
— Прочитайте казку, розкриваючи думски.
— Об'єднайтеся в групи.
— Придумайте запитання до тексту.
—  Поставте запитання іншим групам. Оцініть правильність їхніх відповідей.
— Як ви розумієте значення слова вольєрі
Вольєр — обгороджений майданчик для утримання тварин і птахів.
4.     Самостійна робота
— Спишіть зачин тексту, розкриваючи дужки. У першому реченні підкресліть головні слова.
Фізкультхвилинка
Я намалюю зайчика для вас — раз.             (Роблять колові рухи руками над головою.)
Це у нього, бачите, голова — два.              (Руки кладуть на голову.)
Це у нього вуха догори — три.                    (Піднімаютьруки вгору до вух.)
Це стирчить у нього хвостик сірий — чо-    (Повертають тулуб праворуч,                                                                           ліворуч.)
тири.
Це очиці весело горять — п'ять.                  (Прикладаютьруки до очей.)
Ротик, зубки — хай моркву їсть — шість.    (Імітують жування моркви                                                                                 зайцем.)
Шубка тепла хутряна на нім — сім.              (Плещуть у долоні.)
Ніжки довгі, щоб гасав він лісом — вісім.     (Підскакують на місці.)
Ще навколо посаджу дерев'я — дев'ять.      (Садять дерева, притоптують                                                                            ямки.)
І хай сонце сяє з піднебесся — десять.        (Піднімаються на носках, руки                                                                          вгору.)
5.     Розвиток мовлення. Складання продовження казки
Вправо 2 (с 152)
— Прочитайте план і дайте відповіді на запитання.
— Як звали подружку Енріко? (Подружку Енріко звали канарка Каррі.)
— До кого прийшли друзі? (Друзі прийшли до слоненя Енріко.)
— Що зробив Енріко? (Енріко чудово заспівав.)
— Що вигукнув директор? (Ви справжній молодець.)
— Запишіть складені речення.
6.     Ознайомлення з правилом (с. 152)
7.     Робота над прислів'ями
Вправа 3 (с 152)
— З'єднайте речення, щоб утворилося прислів'я.
— Спишіть складені прислів'я.
— Поясніть, як ви розумієте їх зміст.
V. Підсумок уроку. Укр. мова 2 клас. Текст-розповідь
— З яким типом тексту ознайомилися?
— Яке питання можна поставити до тексту-розповіді?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С 152.
— Спишіть два останні абзаци вправи 1.
— До іменника слоненя доберіть з тексту дієслова.
— Усно поставте до них питання.