укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Лютий » 25 » Укр. мова 2 клас. Урок 104. Текст-опис
11:25
Укр. мова 2 клас. Урок 104. Текст-опис

Укр. мова 2 клас. Урок 104. Текст-опис

Мета: дати учням уявлення про текст-опис; удосконалювати вміння визначати складові частини тексту; розвивати словниковий запас учнів; виховувати старанність.

Хід уроку Укр. мова 2 клас. Текст-опис
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток на с 118)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні ви ознайомитеся з новим типом текстів, навчатиметеся складати такий текст.
IV.   СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота з дидактичним матеріалом. Колективний аналіз текстів
•   Ромашка росте у полі. Дівчата полюбляють плести віночки з ромашок. Ця квітка символізує доброту, ніжність.
•   Ромашка — трав'яниста рослина. Рівна, висока з яскравою жовтою голівкою, в білих прозорих пелюстках.
— Про що говориться в кожному з текстів? (Про ромашку)
— Це у них спільне.
— Про що ви дізналися з першого тексту? (Де росте ромашка. Нею прикрашають дівочі віночки. Що вона символізує.)
— Як називається такий вид тексту? (Це текс т-роз повідь.)
— Що дізналися з другого тексту? (Який зовнішній вигляд цієї квітки.)
— Як ви гадаєте, як називається такий вид тексту? (Це текст-опис.)
2.     Робота за підручником
Вправа 1 (с 153)
— Прочитайте вірш.
— Що нового дізналися про нашу планету?
— Чому слово Земля пишеться з великої букви?
—  Продовжіть речення словами з тексту, даючи відповідь на запитання: яка Земля? (Земля тендітна, невелика і блакитна.)
— Запишіть це речення в зошити.
3.     Каліграфічна хвилинка
Сс Сс Сс ір уз р'я сузір'я
— Що означає слово сузір'я?
Словник
Сузір'я — це назви групи зір, взаємне розташування яких складає якусь фігуру чи контур. Деякі відомі сузір'я містять добре помітні фігури, складені яскравими зірками, які легко впізнати, наприклад. Велика Ведмедиця (контур ковша), Оріон (фігура мисливця). Лев (контур лежачого лева), Скорпіон.
— А під яким сузір'ям народилися ви?
— Складіть про це речення (усно).
4.     Робота в групах
Вправа 2 (с 153)
— Прочитайте текст, розкриваючи дужки.
Учитель ставить запитання кожній групі. Яка група дасть більше правильних відповідей, та і набере більшу кількість балів.
— Що ми називаємо неосяжним океаном?
—  Які слова допомагають описати красу Всесвіту? Поставте питання до цих слів.
— Чим усіяний Всесвіт?
— Якими зірками усіяний Всесвіт? Поставте питання до цих слів.
— Як африканці називають найбільше сузір'я? А шведи?
— А як українці називають найбільше сузір'я?
5.    Ознайомлення з правилом (с. 153)
— Який текст називається описом?
Фізкультхвилинка
V.    ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Вибіркове списування. Продовження роботи над вправою 2 (с. 153)
— Спишіть другий абзац, розкриваючи дужки.
— На які питання відповідають слова в дужках?
— Виконайте звуко-буквений аналіз слова сузір'я.
2.     Бесіда про космос
— Назвіть відомих льотчиків-космонавтів.
— Хто з них першим полетів у космос?
3.     Виконання вправи 3 (с. 153-154)
— Прочитайте текст.
— Скільки в ньому абзаців?
— Зачитайте зачин тексту. Про що в ньому розповідається?
— Яку станцію було запущено в космос?
— Скільки країн світу могли на ній попрацювати?
— Назвіть першого космонавта України.
— До чого закликає нас Леонід Каденюк?
— Спишіть слова космонавта в зошит.
— Поясніть правопис підкреслених слів.
VI. Підсумок уроку. Укр. мова 2 клас. Текст-опис
— З яким типом тексту ми ознайомилися на уроці?
— Яке питання можна поставити до тексту-опису?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С.154.
— Спишіть другий і третій абзаци вправи 3.
—  Поміркуйте і підготуйте відповідь на запитання: «Що треба робити, щоб зберегти нашу планету?». Для відповіді використовуйте слова з довідки (с.154).

ДОДАТОК ДО УРОКУ 
1.     Перевірка домашнього завдання
— Які дієслова дібрали до іменника слоненя? (Підростало, звали, любило, мріяло, мовчало, розказав, стояло, заспівало.)
— Усно поставте до них питання.
2.     Побудова тексту за поданим планом
— Прочитайте речення. Перебудуйте і запишіть текст за планом. Хвиля накрила її і ледве не потопила.
Мурашка спустилася до струмка напитись.
Вона побачила, що мурашка тоне і кинула їй гілку.
Голубка несла гілку.
Мурашка сіла на гілку і врятувалася.
План
1. Мурашка.
2. Голубка.
3. Порятунок.
— Скільки частин буде у вашому тексті? Скільки абзаців?
— Як починаємо писати кожен абзац? Перевірка робіт.
— Прочитайте записаний текст. Доберіть до нього заголовок.