укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Лютий » 27 » Укр. мова 2 клас. Урок 111. Складання розповіді за поданим малюнком та планом
13:40
Укр. мова 2 клас. Урок 111. Складання розповіді за поданим малюнком та планом

Укр. мова 2 клас. Урок 111. Складання розповіді за поданим малюнком та планом

Мета: навчати учнів складати розповідь за поданим малюнком та планом, записувати її; розвивати зв'язне мовлення, вміння давати повні відповіді на запитання, дотримуватися при складанні розповіді логічної послідовності; виховувати бережливе ставлення до книги.

Хід уроку Укр. мова 2 клас. Складання розповіді 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Учні зачитують складені діалоги. Розігрують кілька діалогів у парах.
— Які слова вибачення ви почули в діалозі, який прослухали?
— Навіщо нам потрібно вживати ввічливі слова.
III.   АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Читання вірша вчителем. Виконання вправи 7 (с 164)
— Про що йдеться в цьому вірші?
— Що таке бібліотека?
— Як про це говорить автор?
— Як пояснює словник? (Робота зі словником, с. 164)
IV.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні ми подорожуватимемо до бібліотеки. Дізнаємося значення багатьох нових слів, будемо вчитися складати і записувати розповідь за поданим планом.
V.     РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1.    Розглядання малюнка (с. 165). Виконання вправи 2
— Кого ви бачите на малюнку?
— Куди прийшли діти? Що вони роблять у бібліотеці?
— Що таке читальний зал?
— Хто видає книги?
2.     Каліграфічна хвилинка
Чч Чч читання
— Запишіть з пам'яті приказку. Читання — найкраще навчання.
— Виконайте звуко-буквений аналіз слова читання.
3.     Словникова робота (с. 765)
Ознайомлення учнів зі значенням слів формуляр, абонементу читальний зал, стелажі.
Герой — головна дійова особа літературного твору.
— Які ваші улюблені герої?
4.     Складання усної розповіді за планом. Виконання вправи 3 (с. 165)
Учням слід пояснити, що під час складання розповіді слід уникати повторень слів, усі речення повинні бути зв'язані між собою.
— Придумайте до тексту заголовок.
Фізкультхвилинка
5.     Запис розповіді в зошити (під керівництвом учителя)
Орієнтовна розповідь, яку можуть скласти учні
У БІБЛІОТЕЦІ
Я люблю ходити до бібліотеки. У мене є формуляр в абонементі. Мені подобається читати українські народні казки. Ці книги можна читати вдома. А в читальному залі мені цікаво роздивлятися і читати журнали. Також я цікавлюся новими книжками, що є на стелажах. Беру книги з полиці обережно, щоб інші книжки не впали на підлогу. Мій улюблений герой — Котигорошко.
6.     Перевірка записаних робіт. Виправлення мовних помилок
7.     Робота над прислів'ями
— Складіть прислів'я. Поясніть їх зміст.
Книга — міст у                усе знати.
Книгу читай,                   світ знань.
Книгу читати —              розуму набирай.
8.     Хвилинка поезії
Читають учні, які вивчили ці рядки напам'ять. 1-й учень
Як краплин у Дніпрі,
Як зірок угорі.
Як листви на гіллі —
Стільки книг на землі!
Є легкі і важкі.
На полицях, в столі —
Наші друзі книжки.
О. Пархоменко
2-й учень
В мене є книжок багато — І новенькі, і старі. Я піду до школи з татом. Всі книжки віддам сестрі. Хай вона сама читає Про Лисичку й Журавля, Хай вона тепер узнає, Як багато знаю я.
П. Воронько
VI. Підсумок уроку. Укр. мова 2 клас. Складання розповіді
— Де ми сьогодні побували? Що вчилися робити?
— Як слід ставитися до книжок?
— Що ви порадите своїм молодшим сестрам, братам, друзям?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
—  Відвідайте бібліотеку і поцікавтеся, які нові книги для молодших школярів там з'явилися.