укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Лютий » 27 » Укр. мова 2 клас. Урок 112. Контроль та оцінювання знань за темою «Речення. Текст. Мова і мовлення»
13:43
Укр. мова 2 клас. Урок 112. Контроль та оцінювання знань за темою «Речення. Текст. Мова і мовлення»

Укр. мова 2 клас. Урок 112. Контроль та оцінювання знань за темою «Речення. Текст. Мова і мовлення» 

Мета: перевірити рівень сформованості знань учнів за темою: «Речення. Текст. Мова і мовлення»; розвивати мислення, уявлення учнів; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
III.   ПЕРЕВІРКА ЗАСВОЄНИХ ЗНАНЬ
1 варіант
1. Знайдіть речення. Поставте потрібний розділовий знак.
а) Навесні кожен хоче
б) А ти посадив своє дерево
в) Школярі повісили
2. Позначте головні слова в реченні. На деревах з'явилися молоді листочки.
а) На деревах з'явилися;
б) листочки з'явилися;
в) з'явилися молоді.
3. Перетворіть розповідне речення на питальне. Навесні тварини прокидаються після зимової сплячки.
4. Виконайте завдання.
а)  Пронумеруйте подані речення так, щоб утворився текст. Підкресліть зачин тексту.
- Вони дружно почали ліпити хатку. 
- Навесні повернулися ластівки. 
- У гніздечку з'явилися ластів'ята. 
- Вони веселим щебетанням зустрічали сонечко.
б) Визначте тип тексту.
Ялинковий шишкар такий яскраво-червоний, немов стигла ягода. У нього дзьоб міцний. Кінчики його у протилежні боки загнуті. Так і працює зранку до вечора — шишки трощить.
а) Розповідь;
б) міркування;
в) опис.
5. Підкресліть звертання.
— Що ти» донечко, шепочеш? І чому це ти не спиш?
— Я, матусю, спати хочу, Але треба вивчить вірш.
6. Уставте слова ввічливості.
Оленка та Мар'янка малюють. Оленка сказала:
— Мар'янко, дай_____жовту фарбу.
Мар'янка дала фарбу й сказала:
- _______ .
Оленка відповіла:
- _______ .
2 варіант
1. Знайдіть речення. Поставте потрібний розділовий знак.
а) Вчора ми дружно
б) Школярі обкопували деревця
в) Тепло гріє
2. Позначте головні слова в реченні. Тендітні проліски вкрили галявину.
а) Проліски вкрили;
б) тендітні проліски;
в) вкрили галявину.
3. Перетворіть розповідне речення на питальне. Школярі повісили на деревах шпаківні.
4. Виконайте завдання.
а) Пронумеруйте подані речення так, щоб утворився текст. Підкресліть кінцівку тексту.
- Раптом із яру вискочив вовк. 
- Молодий пастух пас овець.
- Це трапилось у гірському селі. 
- Пастух кинувся на вовка і прогнав його. 
- Він схопив вівцю.
б) Визначте тип тексту.
Заєць — гризун великого розміру. У нього довгі ноги, великі вуха, короткий хвіст. Пухнасте хутро влітку сіре, а взимку біле.
а) Опис;
б) розповідь;
в) міркування.
5. Підкресліть звертання.
— Мамо, я впав у калюжу.
— Як, у нових штанях, сину?
— Усе сталося так швидко, що я не встиг їх зняти.
6. Уставте слова ввічливості.
Мами немає вдома. Прийшла мамина знайома. 
Тарас зустрів її біля дверей.
—_____, Тарасику! Мама вдома?
— Ні, мама незабаром прийде. Сідайте,_____, ось стілець.
—_____, Тарасику!
IV.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Які труднощі виникли у вас під час виконання завдань?