укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Листопад » 26 » Укр. мова 2 клас. Урок 1. Звуки. Звукові моделі слів
13:45
Укр. мова 2 клас. Урок 1. Звуки. Звукові моделі слів

Укр. мова 2 клас. Урок 1. Звуки. Звукові моделі слів

Мета: закріплювати знання учнів про звуки; розвивати навички звукового аналізу слів, спостережливість; виховувати інтерес до навчання.

Хід уроку Укр. мова 2 клас. Звуки
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Ознайомлення з підручником «Українська мова»
—  Розгляньте підручник і скажіть, як він називається І хто його автор.
— Які умовні позначення треба знати, щоб правильно користуватися підручником?
—  Прочитайте вірш Г. Бара дул іиа. Яке побажання висловлює автор?
—  Прочитайте назву першого розділу. («Звуки і букви. Склад. Наголос» )
—  Що ми будемо вивчати у цьому розділі?
—  Про що дізнаємося?
—  Куди здійснимо подорож?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні ми згадаємо, з чого утворюються слова.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником {с. 4-5)
Вправа 1
Учитель читає вірш Л. Костенко.
—  Про яку пору року говориться у вірші?
—  Що робила осінь?
—  Про що попросило листя в осені?
—  Назвіть звуки у слові осінь.
—  Яка осінь?
Вправа 2
—  Прочитайте І відгадайте загадку.
—  Виразно вимовте слово-відгадку.
—  Назвіть усі звуки в цьому слові.
—  Складіть звукову модель слова книга.
—  Перевірте правильність виконання завдання за підручником.
—  Що означають рисочки, кружечки?
—  А на які дві частини поділене слово?
—  Отже, звуки ми чуємо і вимовляємо. З них утворюються слова.
Вправа З
Учні читають вірш Ю. Федьковича.
—  Розгляньте звукові моделі слів.
—  Що означає кожен значок?
—  Знайдіть у вірші слова, які відповідають поданим звуковим моделям. Чітко вимовте кожен звук у цих словах.
—  Отже, звук — елемент людської мови, утворений за допомогою органів мовлення.
Вправа 4
Учні складають слова з поданих звуків: школа, урок, учень.
—  Послідовно назвіть звуки в утворених словах.
Вправа 5 (робота в парах)
Учні читають прислів'я і пояснюють одне одному їх зміст.
•   Земля багата — народ багатий.
•   Земля — на піл мати, усіх годує.
—  Вимовте звуки у записаних словах.
2.     ФІзкультхвилинка
Раз! Два! Час вставати. Будемо відпочивати. Три! Чотири! Присідаймо, Швидко втому проганяймо. П'ять! Шість! Засміялись, Кілька раз понахилялись. Зайчик сонячний до нас Завітав у світлий клас. Будем бігати,стрибати, ІІІ.'яі нам зайчика впіймати. Прудко зайчик утікає І промінчиками грас. Сім! Вісім! Час настав Повернутися до справ.
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Гра-змагання між рядами «Хто більше?»
Учитель пропонує дітям розглянути малюнки на набірному полотні та відібрати лише ті, назви яких починаються з певного звуки:
•   серед овочів — з(к];
•   серед меблів — з [сі;
•   серед одягу — з [пі-
—  Запишіть назви овочів.
—  Складіть звукові моделі записаних назв.
— Придумайте з одним зі слів речення.
Заслуховуються відповіді чотирьох—п'яти учнів, краще речення записується.
VI. Підбиття підсумків. Укр. мова 2 клас. Звуки
—  Закінчіть речення: «Звуки ми... і...*; «З них утворюються...».
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 5, вправа 6.