укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Листопад » 28 » Укр. мова 2 клас. Урок 35. Вправляння у звуко-буквеному аналізі слів з м'якими приголосними
08:55
Укр. мова 2 клас. Урок 35. Вправляння у звуко-буквеному аналізі слів з м'якими приголосними

Укр. мова 2 клас. Урок 35. Вправляння у звуко-буквеному аналізі слів з м'якими приголосними

Мета: закріплювати знання про позначення м'якості приголосних буквами я, ю, є, і; розвивати навички звуко-буквеного аналізу слів; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати самостійність.

Хід уроку Укр. мова 2 клас. Вправляння у звуко-буквеному аналізі слів
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 50, вправа 140)
—  Вимовте приголосні звуки у виділених словах. Назвіть букви, якими вони позначені.
—  Як ви поділили для переносу слово джерельце'! Який висновок зробили?
2.     Вправи на повторення
Гра «Упіймай слово»
—  Упіймайте слово з двох складів (оплесками).
По діброві вітер виє, Гуляє по полю, Край дороги гне тополю До самого долу.
—  Скільки слів із двох складів у цьому вірші?
а) 3 слова;
б) 4 слова;
в) 5 слів;
г) 2 слова.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на вас чекають завдання, під час виконання яких стануть у пригоді ваші знання про тверді і м'які приголосні звуки.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (с.51)
Вправа 141
Учні читають і списують, вставляючи пропущені букви.
—  Вираз бити дзьобом усію замініть одним словом.
—  Поділіть для переносу виділені слова. (Де ньок, дзьо бом)
Вправа 142
Учитель читає текст.
—  Хто із хлібів сповістив про себе?
— Де спершу озвалася перепілка?
—  Куди перепілка загукуе до себе?
—  Послухайте текст ще один раз. Доберіть до нього влучний заголовок.
—  Запишіть слова з буквосполучсішям ьо. Поділіть їх для переносу.
Вправа 143
Учні читають скоромовку тричі, щоразу прискорюючи темп. Потім записують з пам'яті.
—  Знайдіть у скоромовці слово, в якому немає м'яких приголосних звуків.
—  Який звук найчастіше трапляється у скоромовці?
—  Поділіть для переносу виділені слова.
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Гра «Зміни звук»
—  Замініть твердий [л] на м'який [я']. Прочитайте слова, що утворилися. Складіть речення зі словами біла, біля.
Галка (галька), лук {люк), лак (ляк), біла (біля), Лола (Льоля), лила (Ліля), білити (біліти), булка (булька).
—  Наведіть приклади  слів,  які  починаються (закінчуються) твердим (м'яким) приголосним звуком.
2.     Робота над загадками
•    У воді водиться, з хвостом родиться, А як виростає, хвіст відпадає. (Жаба)
•    Бачити — не бачить. Чути — не чує. Мовчки говорить. Добре мудрує. (Книжка)
•   То холодним, то гарячим Вдома кожен мене бачив. І співаю я від жару,
І пускаю носом пару. (Чайник)
•    Ходить, бродить по болоті. Хоче жабку упіймати. Принести в гніздечко потім Своїм діточкам пухнатим. (Чапля)
—  Запишіть відгадки. Підкресліть букви, що позначають тверді приголосні звуки.
—  Виконайте звуко-буквений аналіз слів щука, щупальця.
VI.   Підбиття підсумків. Укр. мова 2 клас. Вправляння у звуко-буквеному аналізі слів
—  Чого навчалися на уроці?
—  Наведіть приклади слів із м'якими (твердими) приголосними.
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 52,вправа 144.