укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Листопад » 30 » Укр. мова 2 клас. Урок 36. Тверді й м'які приголосні. Позначення м'якості приголосних буквами і, я, ю,є
21:20
Укр. мова 2 клас. Урок 36. Тверді й м'які приголосні. Позначення м'якості приголосних буквами і, я, ю,є

Укр. мова 2 клас. Урок 36. Тверді й м'які приголосні. Позначення м'якості приголосних буквами і, я, ю, є   

Мета: поглибити знання учнів про позначення м'якості приголосних буквами і, я, ю, є; вдосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; розвивати мовлення, пам'ять, увагу; виховувати уважність.

Хід уроку Укр. мова 2 клас. Тверді й м'які приголосні
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 52, вправа 144)
—  Про кого йдеться в тексті?
—  Назвіть у виділених словах букви, якими позначено м'які приголосні звуки, та букви, якими позначено м'якість приголосних.
2.     Гра «Заміни звук»
—  Замініть тверді приголосні [д], [т], [н] м'якими [д'] [т'] [н']. Які слова утворилися?
Дим (дім), багатий (багатій), порад (порадь), завод (заводь), дружний (дружній), тин (тінь), радити (радіти), полин (полинь), знати (зняти), дати (діти).
3.     Читання складів
—  Прочитайте склади парами. 
Ди —ді не — не лу — лю та — тя
—  Вимовте попарно приголосні звуки.
—  Як вони вимовляються?
— Які букви підказали, що приголосні у другому стовпчику треба вимовляти м'яко?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.     Робота за підручником (с 52-53)
Вправа 145
—  Прочитайте вголос склади парами. Вимовте попарно приголосні звуки.
—  Назвіть букви, які підказали вам, що приголосні, позначені виділеними буквами, треба вимовляти м'яко.
Звірте свою відповідь з правилом на с. 52.
Вправа 146
Учні читають і списують речення.
—  Знайдіть слова з м'якими приголосними звуками. Вимовте ці звуки.
—  Виділені слова поділіть для переносу. Пам'ятайте!
Буква й завжди позначає м'який приголосний звук [й].
—  Назвіть слово у вірші, у якому всі приголосні звуки м'які. (Сійся)
Вправа 147
—  Розгляньте малюнок і прочитайте вірш.
—  З чого видно, що люди бережливо ставляться до природи, охороняють її?
—  Спишіть виділені слова.
—  Вимовте м'які приголосні звуки.
—  Букви, якими позначено м'якість цих звуків, підкресліть двома рисками.
Вправа 148
—  Назвіть звуки (не букви!), які треба додати до частинки слова  інь> щоб утворилися такі слова: тінь, лінь, дзінь.
—  Якими буквами позначено ці звуки?
—  А якою буквою позначено їх м'якість?
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Робота над загадкою
—  Прочитайте і відгадайте загадку.
•   У траві лежить клубок, В ньому безліч голочок.
—  Складіть звукову модель слова їжак.
—  Скільки звуків позначає буква ї?
2.     Робота в групах
—  Опишіть їжачка за запитаннями та опорними словами.
1) Яка це тварина?
2) Де живе?
3) Яка в нього шубка?
4) Який носик?
5) Які очі?
6) Які ніжки?
Опорні слова: з колючок; маленький, гостренький; мов ґудзики.
VI. Підбиття підсумків. Укр. мова 2 клас. Тверді й м'які приголосні
—  Які букви вказують на м'якість приголосних?
—  Поясніть такі мовні явища:
•   у слові знака м'якшення немає, а м'які приголосні є;
•   букви у немає, а звук [у] є?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
С. 53, вправа 149.