укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Листопад » 30 » Укр. мова 2 клас. Урок 37. Спостереження за твердими та м'якими приголосними в словах
21:25
Укр. мова 2 клас. Урок 37. Спостереження за твердими та м'якими приголосними в словах

Укр. мова 2 клас. Урок 37. Спостереження за твердими та м'якими приголосними в словах

Мета: закріплювати знання учнів про тверді та м'які приголосні в словах; розвивати навички звуко-буквеного аналізу слова; виховувати охайність.

Хід уроку Укр. мова 2 клас. Спостереження за приголосними 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 53, вправа 149)
—  Розкажіть напам'ять вірш.
—  Вимовте кожен приголосний звук у виділених словах.
—  Які різні звуки в цих словах позначає буква л?
— Яка буква вживається для позначення м'якості приголосного звука [л] у слові полю?
2.     Складання речення
—  Побудуйте речення із поданих слів. Підкресліть буквосполучення ьо. Не відкладай, на, роботи, завтра, сьогоднішньої.
3.     Гра «Заміни звук»
—  Замініть тверді приголосні пом'якшеними. Прочитайте утворені слова. 
Бик (бік), вити (віти), умити (уміти), пити (піти), миша (Міша), била
(біла), бий (бій), мий (мій).
— Складіть речення зі словами мий, мій.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с.54-55)
Вправа 150
—  Візьміть участь у діалозі вчителя з учнями.
—  Потренуйтеся читати діалог в особах (учителя й учнів).
—  Виконайте звуко-буквений аналіз виділених слів.
Слово про слово
Льон — однорічна або багаторічна трав'яниста рослина, зі стебел якої виготовляють волокно.
Бавовник — рослина з насінням, з якого виробляють пряжу.
2.     Фізкультхвилинка
Станем в коло, дітвора. 
Дітвора, дітвора. 
До ялинки вию пора. 
Нам пора, нам пора. 
Станем в коло й покружляєм, 
Покружляєм, покружляєм. 
Зупинились й поплескаєм. 
Поплескаєм, поплескаєм. 
Тупаємо ніжками, 
Мов йдемо доріжками.
Наче зайчики,йдемо. 
Ідемо ми, ідемо. 
Поплигали,поскакали 
І за парти посідали.
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 
1.    Гра «Утвори слова за зразком»
Один Багато
день деньок
пень
кінь
опеньки
2.    Творче списування
—  Спишіть слова, вставляючи пропущені букви. Поставте над словами
наголос.
С*годні, т*хкає, сл*зи, л*дяник, л*тчик, с*мий, бад*рий, в*сна, оз*рце, н*бесний, з*мовий, кал*ндар, дорі*ка, соло*кий.
VI. Підбиття підсумків. Укр. мова 2 клас. Спостереження за приголосними 
—  Які букви не можна писати після букв, що позначають тверді приголосні букви?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 55, вправа 151.