укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Листопад » 30 » Укр. мова 2 клас. Урок 38. Закріплення вивченого про тверді та м'які приголосні звуки
21:27
Укр. мова 2 клас. Урок 38. Закріплення вивченого про тверді та м'які приголосні звуки

Укр. мова 2 клас. Урок 38. Закріплення вивченого про тверді та м'які приголосні звуки

Мета: узагальнити вивчений матеріал про тверді та м'які приголосні звуки; збагачувати словниковий запас учнів; формувати навички грамотного письма; виховувати любов до природи.

Хід уроку Укр. мова 2 клас. Закріплення вивченого
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 55, вправа 151)
—  У другому реченні назвіть слова з м'якими приголосними звуками.
—  Поясніть способи позначення м'якості приголосних звуків у цих словах.
—  Розкажіть легенду про Афіну Палладу.
2.     Гра «Визнач м'який»
—  Назвіть склади з м'якими приголосними у словах: тюлень, лисиця, ялина, тополя.
3.     Звуко-буквений аналіз слів
—  Запишіть слова і позначте в дужках кількість звуків і букв у них (побудуйте звукові моделі).
Сіль» дзьоб, маяк, бджола, щука, Юрась, льон.
4.     Гра «Допоможи Незнайкові»
—  Підкресліть слова, які правильно поділені на склади для переносу. Льо-ня, треть-оклас-ник, ко-заць-кий, прос-ьба, бать-ко, ки-ївсь-кий, ну-
льо-вий, сьо-год-ні, буль-йон, рай-он, ґу-дзик.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с.56)
Вправа 152
Учні читають діалог в особах. Пояснюють, як вони розуміють слова дідуся.
—  Вимовте приголосні звуки у виділеному слові.
—  Які з них тверді, а які — м'які?
—  Якими буквами позначено м'якість приголосних звуків?
Вправа 153
Учні відгадують загадку-акровірш.
—  Вимовте протяжно кінцевий голосний звук у виділених словах.
—  Чому звук [а] в словах поля і масна позначений різними буквами а і я?
Учитель звертає увагу учнів на те, що слова пива, лап, поле близькі за значенням.
Слово про слово
Леміш — частина плуга, що підрізує шар землі знизу.
Рілля — виоране поле.
Вправа 154
Учні дописують прислів'я, знайшовши його кінцівку в правому стовпчику.
— Складіть звукову модель слова рясно.
2.      фізкультх ви линка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.    Творче списування
—  Спишіть слова, поділяючи їх для переносу.
Донька, опеньки, синька, пальма, пісенька, гайка, чайник, впіймав.
2.    Складання речень
—  Зі слів кожного рядка складіть і запишіть речення.
•   опеньки, коло, ростуть, пеньків, восени;
•   співала, пісеньку, доньці, мама.
3.     Гра «Віконечка»
—  Прочитайте текст. Впишіть у слова буквосполучення йо чи ьо. СПгодні в ЛПні особливий день. Він одержав листа від знаЦЦмого Йосипа
СоловПва. Прочитав і пригадав, як вони познайомилися одного літного дня біля синЕЦго моря.
4.     Гра «Назви ласкаво»
—  Змініть слова так, щоб вони мали пестливе значення.
Зима — зимонька              нічка — ...
трава — ...                        яблуня — ...
пісня — ...                        година — ...
VI.   Підбиття підсумків. Укр. мова 2 клас. Закріплення вивченого
—  Назвіть пари приголосних звуків за твердістю — м'якістю.
—  Який приголосний звук завжди м'який? Якою літерою він позначається?
—  Якими буквами позначається м'якість приголосних звуків на письмі? Наведіть приклади слів.
—  Як треба переносити слова зі знаком м'якшення? Наведіть приклади.
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 57, вправа 155.