укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Листопад » 30 » Укр. мова 2 клас. Урок 43. Закріплення вивченого про подовжені м'які приголосні звуки
21:39
Укр. мова 2 клас. Урок 43. Закріплення вивченого про подовжені м'які приголосні звуки

Укр. мова 2 клас. Урок 43. Закріплення вивченого про подовжені м'які приголосні звуки

Мета: узагальнити знання учнів про подовжені м'які приголосні звуки та правила написання слів із ними; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до природи.

Хід уроку Укр. мова 2 клас. Закріплення про подовжені м'які приголосні звуки
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 63, вправа 170)
—  Прочитайте слова з подовженими м'якими приголосними звуками.
—  Як ви їх поділили для переносу?
2.     Гра «Прочитай — запиши»
—  За допомогою звукових моделей прочитайте і запишіть слова.
[л':е],   [багат*:а],  [вуг'іл'га],  [суд*:а],  [нас'ін':а],   [зан'ат':а],  [взут':а], [мал'уван'га].
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с.63-64)
Вправо 171
—  Розкажіть, що ви знаєте про туризм і туристів.
—  Прочитайте поради туристу.
—  Які слова в порадах туристу стосуються теми, яку ми вивчаємо?
Вправа 172
—  Прочитайте народні прикмети.
—  Спишіть їх. Підкресліть слова з подовженими м'якими приголосними. Поясніть їх правопис.
— Складіть звукові моделі підкреслених слів.
2.     Фізкультхвилинка
V.     УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Гра «"Зайве"слово»
—  Підкресліть «зайве» слово. Поясніть свій вибір. Волосся, життя, багаття, п'ятниця, ллє, малювання.
2.     Гра «Добери слово»
— До поданих ознак доберіть слова з подвоєними приголосними.
Чорне —                          золоте —
чисте—                            цікаве —
міцні—                            велике —
3.    Гра «Добери прислів'я»
— Вставте у прислів'я пропущені слова з подвоєними буквами. 
Дерево міцне_____, а людина —_____.
VI.  Підбиття підсумків. Укр. мова 2 клас. Закріплення про подовжені м'які приголосні звуки
—  Які правила написання слів повторили на уроці?
—  Яке завдання було найскладнішим?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 64, вправа 173.