укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Грудень » 5 » Укр. мова 2 клас. Урок 52. Поняття про текст. Розрізнення групи окремих речень і тексту. Заголовок, його відповідність змісту тексту
17:02
Укр. мова 2 клас. Урок 52. Поняття про текст. Розрізнення групи окремих речень і тексту. Заголовок, його відповідність змісту тексту

Укр. мова 2 клас. Урок 52. Поняття про текст. Розрізнення групи окремих речень і тексту. Заголовок, його відповідність змісту тексту

Мета: ознайомити учнів з поняттям «текст», навчати розрізняти окремі речення і текст; розвивати вміння добирати заголовки до тексту відповідно до його змісту; виховувати спостережливість, бережливе ставлення до природи.

Хід уроку Укр. мова 2 клас. Поняття про текст
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (с. 77, вправа 204)
—  Що ви можете сказати про хлопчика?
—  Прочитайте речення зі звертанням.
—  Які слова ввічливості ви підкреслили?
III.   АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
—  Що таке мова? (Все те, про що ми говоримо, читаємо, пишемо.)
— Для чого пам потрібна мова? (Щоб спілкуватися.)
— Яким буває мовлення? {Усним і писемним.)
Гра «Яке це мовлення?»
Хлопчики піднімають руку, якщо почують про усне мовлення.
Дівчатка піднімають руку, якщо почують про писемне мовлення.
•   Двоє учнів розмовляють.
•   Учитель пише на дошці.
•   Бабуся розмовляє по телефону.
•   Тато читає газету.
•   Діти пишуть у зошитах.
IV.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
—  Наша мова складається з речень. Сьогодні на уроці ми дізнаємося, що саме утворюють декілька речень, але спочатку проведемо хвилинку каліграфії.
V.     КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА
—  Напишіть каліграфічно. У у Укукрїн
VI.   СЛОВНИКОВА РОБОТА
Загадка
•   У світі одна — наша мати вона. (Україна)
—  Україна — це край, в якому ми живемо. З якої букви будемо писати назву нашого краю?
— Запишіть речення, вписуючи пропущені слова: українці, Україна, укра їнський.
____— одна з найбільших країн Європи. Основне населення держави —___
Державна мова — ___
VII. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота з дидактичним матеріалом
Бджола — це комаха.                     Мурашки —лісові санітари.
До нас у вікно залетіла муха.         Вони поїдають шкідливих гусениць і тлю.
Мурахи — лісові мешканці.           Мурашник — це їх місто.
Різнобарвний метелик сів на          Зруйнувати мурашник — загине мурашина сім'я,
квітку.
—  Скільки речень у 1-му стовпчику? (4)
—  Про кого йдеться в кожному реченні? (Про бджолу, муху, мурах, метелика.)
—  Скільки малюнків можна намалювати? (4)
—  Чи можна дібрати заголовок до цих речень?
—  Прочитайте, що написано в другому стовпчику.
—  Скільки тут речень? (4)
—  Про кого йдеться в кожному реченні? (Про мурашок.)
—  Скільки малюнків можна намалювати? (1)
—  Чи можна дібрати заголовок до всіх цих речень? Висновок. Порівняйте записи. Чим вони схожі? (Вони про комах.)
—  Чим вони відрізняються? (У першому стовпчику — про різних комах, це різні речення. А в другому — всі про мурашок. Речення зв'язані за змістом.)
2.    Робота за підручником (с 79)
Вправа 205
—  Прочитайте написане ліворуч і праворуч.
—  Де речення зв'язані між собою, а де — ні?
—  Доведіть свою думку.
—  Який заголовок написано ліворуч?
—  Чи можна до написаного праворуч дібрати заголовок? Чому?
Ознайомлення з правилом (с. 79)
—  Що утворює текст?
—  Як розміщені речення у тексті?
—  Що можна дібрати до тексту?
Робота з деформованим текстом (вправа 206)
—  Змініть порядок речень так, щоб можна було прочитати текст.
—  Запишіть його в зошит.
3.    фізкультхвилинка
IX.   Підбиття підсумків Укр. мова 2 клас. Поняття про текст 
—  З чого складається текст?
—  Що можна дібрати до тексту?
—  Як зв'язані між собою речення в тексті?
—  Що вам найбільше сподобалося на уроці?
—  Що для вас було складним?
X.    ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 80-81, вправа 209, вивчити правило (с. 79).

ДОДАТОК ДО УРОКУ
1.     Виконання вправи 207 (с. 79-80)
—  Поміркуйте і скажіть одним реченням, про що цей текст.
—  Доберіть до тексту заголовок.
2.     Словникова робота «Слово про слово» (с 80)
—  Що означає слово брунатний*! міднолистії
3.     Робота в парах
Діти отримують картки із завданням. Треба визначити, чи є ці речення текстом.
—  Прочитайте речення. 
Картка 1
Жили собі дід та баба. Була у них Курочка-Ряба. А хто, хто в рукавичці живе?
Картка 2
Йшов дід лісом та й загубив рукавичку. Бігла мишка та й до рукавички. Знесла курочка яєчко.
Картка З
Посадив дід ріпку. Виросла ріпка велика-превелика. Покликав дід трьох синів.
—  Чому це не текст? Доведіть це одне одному.
—  Спробуємо виправити, щоб вийшов текст.
—  «Зайве» речення закресліть, а своє допишіть так, щоб вийшов зв'язний текст.
—  Чому ви легко відновили тексти? (Казки знайомі.)