укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 16 » Укр. мова 2 клас. Урок № 55. Уживання великої букви в кличках тварин
14:28
Укр. мова 2 клас. Урок № 55. Уживання великої букви в кличках тварин

Укр. мова 2 клас. Урок № 55. Уживання великої букви в кличках тварин

Мета: поглиблювати знання учнів про назви тварин та їхні клички; удосконалювати навички написання кличок тварин з великої букви; розвивати спостережливість, творчу уяву; виховувати любов до тварин.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
—  Прочитайте спочатку назви, а потім — клички тварин, діти яких ішли в школу.
2.     Хвилинка каліграфії
Цвітуть сади,
Дніпро шумить,
І пісня ллється солов'їна,
І жайвір лине у блакить.
Це наша рідна... (Україна).
— Запишіть каліграфічно. Ук ра їна Україна
Україна — одна з найбільших країн Європи.
III.   ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1.    Робота за підручником (с. 80-87)
Вправа 1
— Відгадайте загадку.
• Скачуть на болоті Зелененькі лапки, Квакають завзято Веселенькі... (жабки).
—  Прочитайте вірш про дуже розумну й освічену жабку. Що читає жабка?
—  Спишіть текст, який читає жабка. Підкресліть слова, які відповідають на питання що?. У підкресленому слові вимовте звуки.
Вправа 2
— Прочитайте текст.
— Спишіть другий абзац тексту. Підкресліть назви тварин однією рискою, а клички — двома. З якої букви пишуться клички тварин?
2.    Фізкультхвилинка
Горобцям не до науки, 
Ох, давно вже терплять муки. 
Затекли і ніжки, й крила. 
Горобчиха зве до діла: 
— Ану, славні малюки, 
Стали струнко, мов грибки. 
Крила вгору піднімайте. 
Ними добре помахайте. 
Головою покрутіть. 
Ніжками потупотіть. 
Навкруг себе оберніться, 
Швидше, швидше, не лініться.
Стане легко і добре враз. 
Відпочинете гаразд.
Вправа З
— Розгляньте малюнки.
— Яким героям належать ці предмети? Запишіть за зразком.
3.     Гра «Упізнай казкового героя»
•    Він веселий і незлобний. Цей хороший дивачок.
З ним господар, хлопчик Робін, І товариш — І Гятачок. До прогулянок він ласий, С па мед чутливий нюх, Зветься плюшевий ведмедик, Всім відомо,.. (Вінні-Пух).
•    Він звірят усіх лікує. Від холери їх рятує. Вилікує він за мить
Все, що в звірів заболить. (Айболить)
•    Якось у школу із книжкою Прямував дерев'яний хлопчись І потрапив якось сам
В полотняний балаган. Як називається ця книжка? А як зветься сам хлопчисько? От підказка, друзі, вам: Його дівчинка Мальвіна Називала... (Буратіно).
4.     Гра «Велика чи мала буква?»
Учитель називає слова, серед яких є імена, прізвища людей, назви і клички тварин.
Учні мають дві картки різного кольору. На одній написано «велика буква», на другій — «мала буква». Цими картками діти показують, яку букву треба писати в названому слоні.
Мурка, дівчинка, Леся, Олег, корова, Іван Григорович, їжак, Барсик, Лиска, Павлюк, лисичка, Маргарита, Бровко, Оксана Петрівна.
Виграє той, хто жодного разу не помилиться.
5.    Гра «Знайди "зайве"»
— У кожному рядку знайдіть «зайве» слово чи словосполучення. Поясніть свій вибір.
Іванко, Петрик, Марійка, Олесь. (Марійка — ім'я дівчинки.)
Кіт Цезар, корова Лиска, брат Богдан, пес Кудлай. (Брат Богдан —
людина.)
Олена Петрівна, Ольга Василівна, Іванович, Марія Федорівна. (Іванович -
чоловік без імені.)
IV.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Закінчіть речення.
•   Сьогодні на уроці ми вчилися...
•   Я дізнався...
•   Найбільше мені сподобалося...
V.    ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 81. Випишіть назви тварин і їхні клички з казки Івана Франка «Ріпка».