укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 16 » Укр. мова 2 клас. Урок № 61. Прикметники, протилежні за значенням. Уживання прикметників у переносному значенні
14:41
Укр. мова 2 клас. Урок № 61. Прикметники, протилежні за значенням. Уживання прикметників у переносному значенні

Укр. мова 2 клас. Урок № 61  Прикметники, протилежні за значенням. Уживання прикметників у переносному значенні


Мета: навчати учнів уживати прикметники у мовленні, добирати до слів — назв предметів слова — назви ознак; формувати вміння добирати протилежні за значенням слова, вживати прикметники у прямому і переносному значенні; перевірити сфор-мованість графічних та технічних умінь та навичок, швидкість письма; виховувати культуру мовлення.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
— Прочитайте підкреслені прикметники.
2.     Каліграфічна хвилинка
— Відгадайте загадку.
Два братики-вусатики, В обох жовтенькі сорочки; Стоять у кутку два братики. Повисували язички. (Черевики)
— Запишіть каліграфічно. Чч че ер ре ев ви ик черевики Андрійко взув нові черевики.
III.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Прочитайте прислів'я.
На чорній землі білий хліб родить.
— Назвіть слова, протилежні за значенням.
— На сьогоднішньому уроці ми будемо добирати слова — назви ознак, протилежні за значенням. А ще перевіримо сформованість графічних та технічних умінь та навичок, швидкість письма. Тож, до роботи!
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.    Робота за підручником (с. 89-90)
Вправа 1
— Прочитайте текст.
— Спишіть останній абзац, доберіть пропущені прикметники з довідки.
Вправа 2
—  Зверніть увагу на виділені слова у вправі 1. Випишіть до поданих слів-ознак протилежні за значенням. Запишіть за зразком.
— Які із слів-ознак указують на колір, а які — на розмір? Заучування правила (с. 90).
2.    Фізкультхвилинка
Хмарка сонечко закрила, 
Слізки срібнії зронила. 
Ми ті слізки позбираєм, 
У травиці пошукаєм. 
Пострибаєм, як звірята.
Політаєм» як пташки. 
Потанцюємо ще трішки. 
Розімнемо ручки, ніжки. 
Всі веселі? От чудово! 
За роботу сіли знову.
3.     Продовження роботи за підручником (с. 97)
Вправа З
—  Прочитайте словосполучення. Яке з них має пряме значення, а яке — переносне? Складіть із ним речення, запишіть.
4.     Гра «Магазин»
На столі викладені іграшки та інші предмети. «Покупець» підходить до «продавця» і просить його продати йому якусь річ, називаючи тільки її ознаки. «Продавець» повинен за ознаками вгадати предмет.
5.     Гра «Допоможи звірятам "зайняти" свої місця»
Хитрий, як...                                  осел.
Неповороткий, як...                      заєць.
Полохливий, як...                         лисиця.
Упертий, як...                                ведмідь.
— Побудуйте речення про лисицю і зайця за схемою. І______________>а______________,
6.     Гра «Аукціон»
—  До поданих слів доберіть слова — назви ознак. Виграє той, хто назве останню ознаку.
Сонце — Вітер — Ліс —
Дівчинка — Мова —
V.    ПЕРЕВІРНА РОБОТА. СПИСУВАННЯ (див. додаток на с. 50)
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Чого навчилися на сьогоднішньому уроці?
— Які нові знання здобули?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 91. Завдання після вправи 3.
V.     ПЕРЕВІРНА РОБОТА. СПИСУВАННЯ [див. додаток на с. 50)
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Чого навчилися на сьогоднішньому уроці?
— Які нові знання здобули?