укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Грудень » 6 » Укр. мова 2 клас. Урок 64. Інтонаційне виділення в реченнях слів, найважливіших для висловлення думки
14:39
Укр. мова 2 клас. Урок 64. Інтонаційне виділення в реченнях слів, найважливіших для висловлення думки

Укр. мова 2 клас. Урок 64. Інтонаційне виділення в реченнях слів, найважливіших для висловлення думки 

Мета: закріплювати знання учнів про типи речень за метою висловлювання; вчити інтонаційно виділяти в реченнях слова, найважливіші для висловлення думки; розвивати вміння узагальнювати, порівнювати; виховувати бажання допомагати пернатим друзям.

Хід уроку Укр. мова 2 клас. Інтонаційне виділення в реченнях слів
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 93, вправа 238)
—  Прочитайте записане речення.
Робото в парі
Один учень ставить запитання із вправи 238, а інший — відповідає.
2.     Робота над загадкою
•   Хитра я і довгохвоста. На курей я вельми ласа — В них таке смачненьке? м'ясо... Вовку — братку я сестриця, А зовуть мене... (лисиця).
3.     Гра «Знаки загубилися»
— Лисичка бігла, хвостиком махнула, знаки в реченнях зачепила. Відновіть текст, розставте розділові знаки. Запишіть текст у зошити.
Ми ходили до зимового лісу... Дерева і кущі виблискують на сопці від морозу...
Хто ж це їх пофарбував... Та це ж чарівниця — зима...
—  Прочитайте розповідні неокличні речення.
—  Прочитайте питальне речення.
—  Прочитайте розповідне окличне речення.
4.     Гра «Мікрофон»
—  Що виражає речення?
—  Які речення називаються розповідними?
—  На які групи за інтонацією діляться розповідні речення?
— Які речення називаються питальними?
— Який знак ставиться в кінці питального речення?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ И МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні ми продовжимо працювати над розповідними і питальними реченнями. Вчитимемося виділяти в реченні слова, які є найважливішими для вираження думки.
IV.   ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Виконання вправи 239 (с. 93)
—  Прочитайте виразно вірш.
—  Кого побачила автор біля годівниці?
—  Що її здивувало у поведінці горобчика?
—  Прочитайте питальні речення. Виділене слово вимовляйте з більшою силою голосу.
—  Дайте повні відповіді на запитання.
—  Запишіть їх у зошити.
Висновок. Коли ми запитуємо, то підвищуємо голос на тому слові, яке показує, про що запитуємо.
—  Як ви допомагаєте пташкам узимку?
2.    Творче завдання
—  Прочитайте текст. Поставте запитання до виділених слів, використовуючи слова-«чомучки»: Хто? Де? Хто? Які?
Один учень запитує, інший відповідає, і навпаки.
Славко захворів. Він лежить у лікарні. Петрик і Наталка допомагають йому вчити уроки. Гарні друзі у Славка!
—  Запишіть питальні речення.
3.    Фізкультхвилинка
4.     Робота над скоромовкою
—  Прочитайте скоромовки спочатку повільно, а потім — швидко (с. 93, вправа 240).
—  Яке слово в скоромовці однаково читається зліва направо і справа наліво?
—  Які інші слова, що так само читаються, ви знаєте? (Алла, Пилип, око, корок, піп, тут, зараз)
5.    Інтонування питальних речень. Учись виразно читати! (с. 93-94, вправа 241)
—  Прочитайте питальне речення так, щоб одержати відповідь, подану в дужках.
Учора малята проводили ранок казок? (Так, проводили.) Учора малята проводили ранок казок? (Так, учора.) Учора малята проводили ранок казок1? (Так, ранок казок.) Учора малята проводили ранок казок? (Так, малята.)
—  Спишіть питальне речення.
—  Запишіть одну з відповідей, яка вам найбільше сподобалася.
6.    Гра «Зачаровані слова»
V.  Підбиття підсумків. Укр. мова 2 клас. Інтонаційне виділення в реченнях слів
—  Які речення називаються питальними?
—  Що ставимо в кінці питального речення?
—  Чим відрізняється питальне речення від розповідного?
—  Який вид роботи вам найбільше сподобався на уроці?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 94, вправа 242.
—  Прочитайте завдання до вправи.
—  Чи зможете ви дібрати до кожного речення розділовий знак?
—  Удома запишіть їх у зошити.