укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Лютий » 17 » Укр. мова 2 клас. Урок 66. Спостереження за роллю дієслів у реченнях і текстах
17:21
Укр. мова 2 клас. Урок 66. Спостереження за роллю дієслів у реченнях і текстах

Укр. мова 2 клас. Урок 66. Спостереження за роллю дієслів у реченнях і текстах

Мета: навчати учнів знаходити в текстах дієслова, доречно їх використовувати, з'ясовувати роль дієслів у мовленні; розвивати діалогічне мовлення; збагачувати активний словниковий запас учнів; виховувати любов до рідної мови.

Хід уроку Укр. мова 2 клас. Спостереження за роллю дієслів у реченнях і текстах
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
— Прочитайте слова зі вставленими буквами. Поясніть свій вибір.
— Прочитайте підкреслені дієслова.
2.     Каліграфічна хвилинка
— Відгадайте загадку.
•   Банки не має, чашки не просить, Але додому мед приносить. (Бджола)
— Запишіть каліграфічно. Дж ол бджола
— Зробіть звуковий аналіз слова бджола.
Маленька бджілка, але іі та трудиться.
III.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Яку частину мови почали вивчати на попередньому уроці?
— Що називають дієслова? На які питання вони відповідають?
— Сьогодні ми будемо поглиблювати свої знання про дієслово.
IV.   СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
— Відгадайте, хто буде головною героїнею сьогоднішнього уроку.
•   У норі хатинку має,                                     І по підлозі тишком-нишком
Хліб, сирочок полюбляє.                                 Бігає сіренька... (мишка).
— Що знаєте про цю тваринку?
— У яких казках зустрічалися з мишкою?
1.     Робота за підручником (с. 100-101)
Вправа 1
— Прочитайте текст. Зверніть увагу на підкреслені слова.
— Де жила мишка? Де знаходилася її нірка?
— Хто прискакав до кущика?
— Що хотів зробити зайчик? Кого він злякав?
— Як мишка допомогла павучкові і кущикові?
— Які слова вдячності промовили павучок і кущик мишці?
— Які слова свідчать про те, що мишка була ввічливою?
Спілкуймося красно!
Увічливість — основа добрих взаємин між співрозмовниками. Уникайте суперечок, поважайте думку співбесідника.
— З першого абзацу вправи 1 випишіть дієслова до іменників за зразком: Мишка (щоробила?) жила, спала, сиділа.
Кущик (що робив?) шумів.
Фізкультхвилинка
Вправо 2
— Прочитайте і відгадайте загадку.
—  Яка ще буває мишка? Спишіть, уставляючи слово-відгадку. Знайдіть у загадці дієслова.
Вправо З
— Прочитайте текст.
—  Де «сидить» комп'ютерна мишка? Які операції вона допомагає виконувати?
— Спишіть другий абзац, уставляючи пропущені букви. Поясніть правопис виділених слів. Підкресліть дієслова.
2.     Гра «Продовж речення»
У школі я навчився... На уроці читання я... На уроці математики я...
3.     Комбінований диктант
Учитель спочатку читає текст для диктанту повністю. Потім диктує його, замінюючи окремі слова малюнками або предметами. Наприклад, диктуючи загадку «Без рук, без олівця — малює без кінця», учитель замість слова рук показує малюнок рук, а замість слова олівець показує олівець; усі решту слів промовляє.
•   Що з ложки протягнуло ніжки? (Локшина)
•   Влітку в шубі, а взимку голе. (Дерево)
•   Не дерево, а з листочками, не сорочка, а зшита, не чоловік, а розказує. (Книжка)
—  У записаних загадках знайдіть слова — назви дії. Прочитайте їх, поставте питання.
(Що зробило?) протягнуло 
(Що робить?) розказує
4.    Гра-естафета «Допиши слово — назву дії»
Гравці кожної команди по черзі дописують по одному слову — назві дії до свого слова — назви предмета. Виграє команда, яка запише більше слів — назв дії.
Сніг            мороз                вітер
5.     Творчий вибірковий диктант
— Доповніть прислів'я та приказки словами — назвами дії. Учні дописують останнє слово.
Книга вчить, як на світі... Треба нахилитись, щоб води ... Був би сад, а солов'ї ... Хто співає, той журбу ...
—  Прочитайте записані слова, поставте до них питання. (Що робить? вчить; що зробити? напитись; що зроблять? прилетять; що робить? проганяє.)
V. Підсумок уроку. Укр. мова 2 клас. Спостереження за роллю дієслів у реченнях і текстах
— На які питання відповідають слова — назви дій?
— Що найбільше сподобалося на уроці?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 101, завдання після вправи 3.