укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Лютий » 17 » Укр. мова 2 клас. Урок 68. Роль дієслів у мовленні. Виділення дієслів у текстах
17:27
Укр. мова 2 клас. Урок 68. Роль дієслів у мовленні. Виділення дієслів у текстах

Укр. мова 2 клас. Урок 68. Роль дієслів у мовленні. Виділення дієслів у текстах

Мета: удосконалювати вміння учнів знаходити дієслова в текстах, ставити до них питання; розвивати вміння аналізувати, доводити власну думку; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку Укр. мова 2 клас. Виділення дієслів у текстах
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
2.     Каліграфічна хвилинка
—  Відгадайте загадку.
•   Шия довга й ніжна, 
Пір'я білосніжне, їсть траву, комашок, 
Рибу й черепашок. (Лебідь)
— Запишіть каліграфічно Ле бі дь лебідь
—  Поділіть слово на склади, зробіть його звуковий аналіз. Складіть речення зі словом лебідь.
III.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Що означають слова — назви дій?
— На які питання відповідають слова — назви дій?
— Назвіть кілька слів — назв дій, близьких за значенням.
— Назвіть кілька пар слів — назв дій, протилежних за значенням.
IV.   СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (с. 102-103)
Вправа 1
— Прочитайте вірш.
— Хто герой вірша? Який, на вашу думку, домовик?
— У другому і третьому реченні вірша змініть дієслова так, щоб вони відповідали на питання що робив?. Доповніть ними речення. Запишіть.
— У підкресленому слові вимовте звуки, назвіть букви.
— Спишіть останні два речення. Поясніть правопис виділеного слова.
Вправа 2
— Прочитайте текст.
—  Спишіть перший абзац. Підкресліть дієслова, поставте до них питання. З якою інтонацією потрібно читати останнє речення абзацу? Прочитайте.
2.    Запишіть і запам'ятайте!
Маляр малює, а муляр мурує. Мурувати — від слова мур, стіна.
—  Утворіть подібні речення за схемою:
І____ ____, а ____ ____.
3.     Самостійна робота
— Випишіть слова — назви дій, протилежні за значенням. Ластівка день починає, а соловей кінчає.
Сміливий там знайде, де боягуз загубить. Згода дім будує, а незгода руйнує.
Вправо «Мікрофон»
— Поясніть, як ви розумієте ці прислів'я?
Фізкультхвилинка
4.     Продовження роботи за підручником (с. 703)
Вправа З
— Спишіть із вправи 2 останній абзац, уставляючи пропущені букви. Зверніть увагу на розділові знаки в кінці речень. Зробіть звуковий аналіз виділеного слова.
— Як ви розумієте підкреслений вислів?
5.     Гра «Навпаки»
Учитель називає дію, діти виконують протилежну.
Сісти — встати; бігти — зупинитись; мовчати — шуміти; плакати — сміятися.
6.     Вибірковий диктант
—  Запишіть дієслова в два стовпчики: в перший — слова, що відповідають на питання що робить?, у другий — слова, що відповідають на питання що роблять?.
Тече вода з-під явора 
Яром на долину. 
Пишається над водою 
Червона калина. 
Пишається калинонька, 
Явір молодіє, 
А кругом їх верболози 
Й лози зеленіють. 
Тече вода із-за гаю 
Та попід горою. 
Хлюпощуться качаточка
Поміж осокою. 
А качечка випливає 
З качуром за ними. 
Ловить ряску, розмовляє 
З дітками своїми. 
Тече вода край города. 
Вода ставом стала. 
Прийшло дівча воду брати. 
Брало, заспівало. 
Вийшли з хати батько й мати 
В садок погуляти. 
Порадитись, кого б то їм 
Своїм зятем звати.
Т. Шевченко
V. Підсумок уроку. Укр. мова 2 клас. Виділення дієслів у текстах
— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
— Які завдання найбільше запам'яталися?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 103, завдання після вправи 3.