укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Лютий » 20 » Укр. мова 2 клас. Урок 85
14:28
Укр. мова 2 клас. Урок 85

Укр. мова 2 клас. Урок 85

Мета: закріпити вміння учнів знаходити серед поданих слів спільнокореневі; розвивати увагу до лексичного значення слів; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати почуття дружби.

Хід уроку
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Каліграфічна хвилинка
Ук аї укр їн ськ ий К їв
2.    Словниковий диктант
Україна, український, Київ.
3.     Вправи на повторення
—  Прочитайте. Визначте «зайве» слово у кожній групі. Світло, світлофор, світити, всесвіт, світлий.
Дитина, дитинка, малюк, дитячий, дитинча, дитинство. Бережливий, бережок, обережний, бережливість.
— У спільнокореневих словах позначте корінь.
—  До поданих слів доберіть спільнокореневі, що відповідають на питання який?. Позначте корінь.
Хата — Сад — Ліс —
—   Прочитайте.  Випишіть споріднені слова групами.  Позначте у них корінь.
Соснячок, стежка, лікар, стежина, стежечка, сосна, лікувати, лікарня, сосновий.
— Скільки груп споріднених слів вийшло?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми закріпимо ваші знання про спільнокореневі слова.
IV.   ЗАКРІПЛЕННЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ. 
РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 126-127)
Вправа 7
—  «Зберіть» слова.
— Спишіть за зразком. Позначте в словах корінь.
Вправа 2
— Прочитайте народну мирилку. Назвіть слова, які є звертаннями.
—  Випишіть із тексту спільнокореневі слова до слів груша, яблуко, зерня. Позначте в словах корінь.
— Вивчіть мирилку напам'ять.
Вправа З
—  Розгляньте малюнок. Прочитайте діалог героїв. Між ким відбувається розмова?
— Спишіть другий абзац, змінюючи слова в дужках.
—  Зробіть звукову схему підкресленого слова. Вимовте звуки, назвіть букви.
— Виділені слова поділіть для переносу.
Фізкультхвилинка
Всі піднесли руки — раз!
На носках стоїть весь клас.
Два присіли, руки вниз,
На сусіда подивись.
Раз! — і вгору,
Два! — і вниз.
На сусіда подивись.
Будем дружно ми вставати,
Щоб ногам роботу дати.
Раз — присіли, два — піднялись.
Хай мужніє ваше тіло.
Хто старався присідати,
Може вже відпочивати.
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1.     Гра «Поясни»
— Поясніть слово булька. водяна кулька мильний пухир
водяна бульбашка
2.     Коли так говорять?
— Роз'єднайте слова. Прочитайте вислів та його тлумачення. Лопнути, якмильнабулька — зазнатиневдачі.
3.     Гра «Споріднені чи близькі?»
—   Прочитайте слова.  У якому рядку наведені спільнокореневі слова, а в якому — слова, близькі за значенням?
Сміливий, безстрашний, хоробрий. Зелений, зеленіє, зелененький, зелень.
— Складіть і запишіть речення з одним із цих слів.
4.     Робота над віршем
— У вірші підкресліть спільнокореневі слова. Позначте корінь.
Прилетіли шпаки. Дорогі співаки, Прилетіли весну зустрічати. У шпаківнях нових Скоро будуть у них Жовтороті малі шпаченята. Г. Бойко
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Чого навчалися на уроці?
—   Чим відрізняються спільнокореневі ченням?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 127, завдання після вправи 3.