укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Лютий » 20 » Укр. мова 2 клас. Урок 92. Закріплення знань про види речень за метою висловлювання
15:00
Укр. мова 2 клас. Урок 92. Закріплення знань про види речень за метою висловлювання

Укр. мова 2 клас. Урок 92. Закріплення знань про види речень за метою висловлювання

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про види речень за метою висловлювання; закріпити навички правильного інтонування речень; розвивати вміння узагальнювати; виховувати доброту.

Хід уроку Укр. мова 2 клас. Закріплення знань про види речень 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
— Прочитайте, яке речення ви записали.
— Зачитайте звуко-буквений аналіз слова пір'їнка.
— Чому в цьому слові ставимо апостроф?
2.     Словниковий диктант
— Запишіть слова. Уставте пропущену букву.
В__дмідь, л__стопад, ч__рвоний, за__ць,__атьківщина, дят__л.
— Складіть звукову модель слів:
1  варіант — ведмідь;
2 варіант — заєць.
3.     Творче завдання «Я міркую»
—  Прочитайте. Поміркуйте, чи всі групи слів є реченнями. Випишіть тільки речення. Доведіть, що це речення.
Колобок стрибнув з... Котиться доріжкою. Зустрів Колобок ведмедя. Голосно пісеньку...
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні ми будемо закріплювати знання про види речень за метою висловлювання.
IV.    ЗАКРІПЛЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 
1.    Гра «Асоціативний кущ»
Учитель на дошці вивішує картку з назвою «Речення».
— Що ви уявляєте, коли чуєте це слово?
Діти дають відповіді, а вчитель записує на дошці. 
Речення
питально
розповідне
спонукальне
окличне
неокличне
2.     Гра «Збери речення»
Барліг, готує, ведмідь, зимівлі, для. Вулицю, переходь, дозволених, в, місцях. Садку, у, малина, вашому, росте, чи.
—  Запишіть правильно речення. Поясніть написання розділових знаків у кінці речення.
3.     Робота за підручником (с. 137)
Вправа 1
— Прочитайте діалог між бабусею і Лесиком.
— Що цікавого дізнався Лесик?
Читання за особами
— Прочитайте питальні речення. Хто весь час запитує?
— Прочитайте відповіді бабусі. Які це речення?
— Спишіть діалог онука й бабусі.
— Зробіть звуко-буквений аналіз слова летять.
— Як ви розумієте вислів: «горошинки летять йому до рота»?
Фізкультхвилинка
Руки в боки, Нахились вперед, Нахились назад, І направо, і наліво, Щоб нічого не боліло. Раз, два, три, чотири — Набираємося сили. Нахились, повернись, До товариша всміхнись.
4.     Самостійна робота
Вправо 2 (с 137)
— Доповніть схеми речень словами з вправи.
— Запишіть утворені речення.
— Які це речення?
5.     Творча робота
Вправа З (с 137)
— З'єднайте частини прислів'їв.
— Запишіть утворені прислів'я в зошит.
— Поясніть їх зміст.
1-й ряд — працює над першим прислів'ям; 
2-й ряд — працює над другим прислів'ям; 
3-й ряд — працює над третім прислів'ям.
6.     Гра «Збери слово»
— Складіть слово, взявши з першого слова першу букву, з другого — другу, третього — третю і т. п.
Рак, день, піч, море, насіння, питання, подвір'я. (Речення)
V.  Підсумок уроку. Укр. мова 2 клас. Закріплення знань про види речень
Гра «Виправ помилки»
—  Слова, зв'язані за змістом, називаються текстом. (Реченням)
—  Речення виражає незакінчену думку. (Закінчену)
—  Речення, в якому про щось розповідається, називається питальним. (Розповідним)
—  Речення, в якому про щось запитується, називається спонукальним. (Питальним)
—  Речення, в якому висловлюється спонукання, називається розповідним. (Спонукальним)
VI.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
—  Зробити звуко-буквений аналіз слів сьогодні, пам'ятай із вправи З (с.137).
— До слова добрим дібрати протилежне за значенням слово.