укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Лютий » 20 » Укр. мова 2 клас. Урок 95. Визначення головних слів у реченні
15:08
Укр. мова 2 клас. Урок 95. Визначення головних слів у реченні

Укр. мова 2 клас. Урок 95. Визначення головних слів у реченні

Мета: узагальнити знання учнів про головні слова в реченні, вдосконалювати вміння знаходити їх у реченнях; перевірити вміння учнів сприймати на слух незнайомий текст і розуміти його з одного прослуховування; виховувати бажання бути працьовитими, допомагати старшим.

Хід уроку Укр. мова 2 клас. Визначення головних слів у реченні
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання
— Прочитайте записані речення.
— Про кого говориться в першому реченні? (Про кухаря.)
— Що говориться про кухаря? (Він готує.)
— Назвіть головні слова в другому, третьому реченнях.
— Чому водія називають водієм? (Тому що він водить машину.)
III.   ПЕРЕВІРНА РОБОТА. АУДІЮВАННЯ 1.    Слухання тексту (читає учитель)
КУДИ РОБОТА ХОВАЄТЬСЯ
Дівчинка вирішила після вечері помити посуд.
— Мамо,— сказала вона,— тепер я завжди допомагатиму тобі. Мати пригорнула до себе доньку.
—  Гаразд. Завтра перед моїм поверненням додому зроби щось у хаті. Що саме — побачиш сама.
— Добре, мамо, я все зроблю, тобі нічого не залишиться!
На другий день мати пішла на роботу. А дівчинка погралася у дворі. Потім побігла до подружок. І раптом згадала про свою обіцянку.
— Ой, пропала моя голівонька! — вигукнула вона.
Дівчинка стояла у дворі й озиралася на всі боки. За що б їй узятися? Але чомусь ніякої роботи не бачила. Якби їй упав у вічі віник, вона б підмела у дворі. Попався б совок — прибрала б сміття, ганчірка — помила б підлогу.
Раптом вона побачила на веранді улюблену ляльку. Дівчинка взяла її і почала гратися.
Настав вечір. Уся сім'я зібралася в хаті. Після вечері мама спитала:
— Ну, що ти сьогодні, донечко, встигла зробити в хаті?
—  Я шукала роботу і не знайшла її. Коли ти йшла із дому, заховала всі роботи!
Мама замислилась.
— Як це так вийшло? Віник і совок під ґанком, ганчірка он там, на цвяшку. Треба тобі навчитися самій знаходити собі роботу.
Наступного дня дівчинка підмела у дворі, викинула сміття, помила підлогу. Отак вона навчилася допомагати мамі.
Ш. Сагдулла
2.    Тестування
1) Що дівчинка пообіцяла своїй мамі?
а) Добре вчитися;
б) завжди допомагати.
2)  Куди пішла мама на другий день?
а) На роботу;
б) до крамниці.
3)  Що робила увесь день дівчинка?
а) Гралася у дворі лялькою;
б) прибирала в кімнаті.
4)  Чому дівчинка не знайшла роботи?
а) Тому що вся робота заховалася;
б) вона не хотіла нічого робити.
IV.   ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Каліграфічна хвилинка
— Запишіть прислів'я. Як ви розумієте його зміст? Щоб рибу їсти, треба у воду лізти.
2.     Вибіркове списування
— Випишіть із прислів'я слова, в яких кількість звуків і букв неоднакова. (Щоб, їсти)
— Обґрунтуйте свою відповідь.
— Як поділити ці слова для переносу?
— Чому не можна поділити для переносу слово щоб?
3.     Доповнення речень
Вправа 1 (с 140)
— Прочитайте слова з довідки. Доповніть цими словами речення.
Письмо з коментуванням
Пригріває тепле сонечко. У цьому реченні мова йде про сонечко. (Що?) сонечко, сонечко (що робить?) пригріває.
За аналогією учні пояснюють кожне наступне речення.
Фізкультхвилинка
4.     Самостійна робота
Вправа 2 (с 141)
— Спишіть текст, уставляючи слова з довідки.
1  варіант — перше, друге, трете, четверте речення;
2 варіант — четверте, п'яте, шосте, сьоме речення.
5.     Перевірка виконаної роботи
— Що вміє роботи Єгорка? На які питання відповідають ці слова?
— До якої частини мови належать?
— Підкресліть головні слова, що відповідають на питання хто?.
— Як називаються підкреслені слова? З яким почуттям їх потрібно читати?
— Як називаються такі речення? (Розповідні, окличні.)
6.     Екскурсія до фотовиставки
Вправи 3 (с 141)
— Складіть і запишіть речення до кожної фотографії. (Діти виготовляють м'які іграшки. Дівчинка розмальовує писанки. Будівельники зводять будинок.)
— Підкресліть головні слова в реченні.
7.     Гра «Зачаровані слова»
На дошці записане слово температура.
— Розкодуйте слова. Запишіть їх у зошит.
— Назвіть односкладові, двоскладові слова.
V.   Підсумок уроку. Укр. мова 2 клас. Визначення головних слів у реченні
— Про що дізналися на уроці?
— Як називаються слова в реченні, над якими ми сьогодні працювали?
— На яке питання відповідає слово, яке означає, про кого або про що говориться в реченні?
— Як підкреслюють його в реченні?
—  На яке питання відповідає слово, яке означає, що саме говориться в реченні?
— Як підкреслюємо це слово?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 141. Поширити речення головними словами.