укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Лютий » 20 » Укр. мова 2 клас. Урок 96. Зв'язок слів у реченні
15:11
Укр. мова 2 клас. Урок 96. Зв'язок слів у реченні

Укр. мова 2 клас. Урок 96. Зв'язок слів у реченні

Мета: навчати учнів встановлювати зв'язок слів у реченні за допомогою питань; закріплювати знання про головні члени речення; розвивати вміння добирати влучні слова для побудови висловлювань; виховувати старанність.

Хід уроку Укр. мова 2 клас. Зв'язок слів у реченні
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
—  Прочитайте записані речення.
— Назвіть слова, що відповідають на питання хто?.
— Назвіть слова, що відповідають на питання що робить?.
— Як називаються ці слова?
2.     Творче завдання
— Спишіть речення, розкриваючи дужки. Знайдіть головні слова. Усно поставте до них питання.
Білочка виглядає з (дупло). Дятел шукав комаху в (кора). Мишка сховалась у (нірка).
3.     Каліграфічна хвилинка
Тт Тт Тт Ти Тв Тя Тх ат ст ят ти ть те
— Запишіть каліграфічно.
Тихесенький вечір заходить до хати. Засвічує в вікнах веселі вогні. Нас кличе до столу вечеряти мати, І гріють теплом її очі ясні.
— Назвіть у першому реченні головні слова, поставте до них питання. ((Що?) Вечір (щоробить?) заходить.)
— Поставте питання від слова вечір до слова заходить. (Вечір (щоробить?) заходить.)
— Поставте питання від слова заходить до слова до хати. (Заходить (куди?) до хати.)
— Поставте питання від слова вечір до слова тихесенький.
(Вечір (який?) тихесенький.)
— Отже, у реченні слова зв'язані між собою.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні ми з'ясуємо, як зв'язуються слова в реченні. Будемо вчитися встановлювати ці зв'язки.
IV.   СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.    Колективна пошукова діяльність
На деревах розпустилися зелені листочки.
— Прочитайте і спишіть речення. Підкресліть головні слова.
— Назвіть цю пару слів. (Листочки (що зробили?) розпустилися.)
— Що сказано в реченні про листочки? (Листочки зелені.)
— На яке питання відповідає слово зелені? (Які?)
— Назвіть пару слів. (Листочки (які?) зелені)
— Чи сказано в реченні, де розпустилися листочки? (На деревах)
— Від якого слова ставимо питання до слів на деревах? (Розпустилися)
— Яке питання ставимо? (Де?)
— Назвіть цю пару слів. (Розпустилися (де?) на деревах.)
— Запишіть парами слова, зв'язані між собою.
2.     Вибіркове списування
Вправа 1 (с 142)
— Розгляньте малюнок. Прочитайте текст.
— Назвіть головних героїв оповідання. (Мама, дівчинка, кіт)
— Що робив кіт?
— Спишіть перший абзац.
— Якими словами автор замінив слово кіт у наступних реченнях?
— Підкресліть головні слова.
Ознайомлення з правилом (с. 142)
3.     Встановлення зв'язку між словами
Вправа 2 (с 142)
— Прочитайте виділені речення у вправі 1.
— Установіть зв'язок між словами у виділених реченнях.
Фізкультхвилинка
V.    ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота над загадкою
Речення записане на дошці. 
•   Біла морква зимою росте. (Буруля)
— Яке слово є відгадкою? Назвіть кількість букв і звуків у цьому слові.
— Чим цікава буква я?
— Знайдіть головні слова в цьому реченні. Установіть зв'язок слів у ньому. Морква (щоробить?) росте;
росте (коли?) зимою; морква (яка?) біла.
2.     Робота над прислів'ями
Вправа 3 (с 143)
— З'єднайте частини прислів'їв.
— Запишіть їх у зошит. Поясніть, як ви їх розумієте.
— Підкресліть головні слова.
— Виконайте звуко-буквений аналіз слова пропадає.
3.    Самостійна робота
—  Запишіть речення. Знайдіть головні слова в цьому реченні. Установіть зв'язок слів у ньому.
1 варіант                                                 2 варіант
Мар'янка гарно танцює.                           Весняне сонечко пригріває.
Мар'янка (щоробить?)...                          Сонечко (щоробить?)...
танцює (як?)...                                        Сонечко (яке?)...
VI. Підсумок уроку. Укр. мова 2 клас. Зв'язок слів у реченні
— Що нового навчилися робити на уроці?
— За допомогою чого ми встановлюємо зв'язок слів у реченні?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
—  Прочитайте народну пісню (с. 143). Спишіть її в зошит. Установіть зв'язок між словами в першому реченні, відповідаючи на питання (с. 143).