укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 6 » Укр. мова 2 кл. Урок 5. Голосні звуки [а] [о] [у] [є] [и] [і]. Спостереження за роботою мовленнєвих органів під час промовляння
21:35
Укр. мова 2 кл. Урок 5. Голосні звуки [а] [о] [у] [є] [и] [і]. Спостереження за роботою мовленнєвих органів під час промовляння

Укр. мова 2 кл. Урок 5. Голосні звуки [а] [о] [у] [є] [и] [і]. Спостереження за роботою мовленнєвих органів під час промовляння


Мета: вчити учнів спостерігати за роботою мовпеннсвик органів під час промовляння голосник звуків, упізнавати голосні звуки на слух та за вимовною ознакою (від¬сутність перешкоди на шляху еадихуаоною повітря), перелічувати їх; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов до природи.
ХІД уроку |.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
||.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.    Хвилинка каліграфії
Лл і-л ал лю ли ля нл Ле Лк> Іл Лелека лінійка лялька Пилип біля липи очима глипа.
— Поділіть для переносу слони: лелека, лінійка. ,ія.и-ка.
— Доберіть до слова глипа близьке за значенням слово.
— Скільки разів зустрічається у скоромовці буква иі
2.    Словникова робота
— Уставте букви, зашипіть словникові слова. Д_кт_нт        з_вд_нн_             В_ВТ_Р_К           ч_т_нв_
— Які букви вставили?
— Які звуки вони позначають?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯТЕМИІМЕТИУРОКУ
— Сьогодні ми повторимо те. що ви знаєте про голосні звуки, будемо впі¬знавати голосні звуки.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Пояснення вчителя
— Повторимо за табліщею знання про звуки
І  ЗВУКИ   І
вимовляємо І чуємо
ГОЛОСНІ                              ПРИГОЛОСНІ
Учу в япуки голосні. Чому так весело мені? Бо вчу я звуки голосні, їх ріпно іністі.. Я іи'і ивзпу: А, ІгпК.О, ИтпУ.
/. Січовик
— Вимовте голосні звуки.
— За допомогою чого утворюються голосні звуки?
— Як проходить повітря через ротову порожнину під час промовляння го¬лосних звуків?
—  Голосні звуки — звуки, які утворюються тільки за допомогою голосу. При вимові голосних звуків повітря вільно виходить через ротову порожнину, не зустрічаючи перешкод.
Голосних звуків у нашій мові 6. Знак [ ] — це «скобочки-коробочки», у яких ховаються звуки.
Голосні звуки: [а], [о), [у), [є), [и], [і].
2.     Первинне закріплення
— Послухайте звуки. Чи однаково вони вимовляються?
—  Вимовте подані звуки. Під час вимови яких звуків повітря проходить вільно через ротову порожнину? Як називаються ці звуки?
[с],[а],[о].[к].[у].[м],[л),[и],[в],[р],[дз],[н],[в].
— Доберіть кілька слів із цими звуками. Що означають ці слова, на які пи¬тання відповідають?
3.     Робота за підручником (с. 70-7 7)
Вправа 1
— Спишіть скоромовку, записуючи пропущену букву.
—  Яку букву ви вписали? Який звук вона позначає? Як утворилося слово скоромовка"!
— Вивчіть скоромовку напам'ять.
Вправа 2
— Прочитайте текст. Про яку пору року в ньому розповідається?
— Спишіть другий абзац, розкриваючи дужки.
— Які букви в підкреслених словах позначають два звуки?
— Зробіть звуко-буквену схему виділеного слова.
— Прочитайте правило.
Вправа З
— Прочитайте вірш. Про що в ньому розповідається?
— Вимовте звуки в підкреслених словах.
— Прочитайте правило.
Фізкультхвилинка
V.     УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ {див. додатокнас 14)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Продовжіть речення:
Звуки ми ... (вимовляємо, чуємо). Букви ми ... (бачимо, читаємо, пишемо).
— Скільки букв в українській абетці? (33)
— Як поділяються всі звуки української абетки? (На голосні І приголосні)
— Скільки голосних звуків в українській мові? (6 звуків)
— Як визначити кількість складів у слові?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 10, вправа 2.
—  Спишіть перший абзац вправи 2, уписуючи букви, які позначають го¬лосні звуки.