укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » Статті » Учебники

загрузка...
Я и Украина 4 кл Байбара учебник

Я и Украина 4 кл Байбара учебник


Название: Я и Украина. Учебник для 4 класса
Авторы: Байбара Т.М.
Страниц: 176
Формат: pdf 
Издательство: Форум
Год издания: 2004

Отрывок из учебника Я и Украина 4 класс, автор Байбара:
Кожна річка має витік — місце, де вона починається. Витоком може бути джерело, озеро, болото або льодовик у горах. Окремі струмки зливаються і дають початок річці. На своєму шляху вона приймає воду інших річок — своїх приток. Заглиблення, по якому тече річка, називається руслом. Місце, де річка впадає в іншу водойму, — це її гирло. Річки впадають в озера, моря, океани й інші річки.
Кожна річка має лівий і правий береги. Щоб їх визначити, потрібно стати обличчям у напрямі течії. Праворуч буде правий берег, а ліворуч — лівий.
Учись працювати з картою. На карті річку показуй, починаючи з витоку до її гирла. А потім так само показуй її притоки.
Практична робота. 1. Розглянь фізичну карту України. Визнач, яким умовним знаком позначають річку. 2. Знайди найбільші річки України. Покажи на карті. 3. Визнач, куди вони впадають. 4. Знайди й покажи ліві і праві притоки найбільших річок України.
Однією з великих рівнинних річок України є Дніпро. Найбільші його притоки — Прип'ять, Десна, Псел, Ворскла, Самара, Дніпро бере початок на території Росії, тече через Білорусь. Але він найширший і найдовший в Україні. Величаво несе свої води Дніпро з в іншу водойму, — це її гирло. Річки впадають в озера, моря, океани й інші річки.
півночі  на  південь.   Береги  Дніпра  і  його  приток надзвичайно мальовничі.
На півдні нашої країни завершує свій шлях повновода річка Дунай. Вона перетинає на своєму шляху багато країн Європи.На території України близько 20 тисяч озер. Вони утворюють озерні краї. Найбагатша на озера Поліська низовина. Тут є знамениті Шацькі озера, а серед них — озеро Світязь.
У Карпатських горах більшість озер невеликі, але глибокі. Вода в них прісна, чиста й холодна. Гірські озера вражають красою. Особливо славиться озеро Сине вір.
На Подільській височині озера невеликі й неглибокі. Влітку вони добре прогріваються. Біля них ростуть різноманітні рослини і живуть тварини.
Багато озер утворилося біля річки Дунай. Найбільше прісне озеро серед них — Ялпуг, а найглибше — Кагул.
 
Категорія: Учебники | Додав: keydatch (16.12.2013)
Переглядів: 8213 | Теги: 4 класс учебники, я и Украина 4 кл Байбара, я и Украина 4 класс, я и Украина 4 кл учебник