укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 29 » Читання 1 клас. Урок 41. Закріплення знань про звукове значення букви Ее
13:35
Читання 1 клас. Урок 41. Закріплення знань про звукове значення букви Ее

Читання 1 клас. Урок 41. Закріплення знань про звукове значення букви Ее

Мета: закріплювати вміння учнів читати склади, слова та речення з буквою £е; удосконалювати навички звукового та звуко-буквеного аналізу слів; вчити аналізувати прочитане; розвивати зв'язне мовлення, фонематичний слух; виховувати любов до рідного краю.

Хід уроку 
І.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
І.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Робота над чистомовкою
Е-е-е — де то мама, де? Ес-ес-ес — сіяв дід овес. Ел-ел-ел — в небі пролетів орел. На-на-на — осінь чарівна. Те-те-те — листя золоте.
2.     Робота над скоромовкою
Вередували вереднички. Що не зварили варенички. Не вередуйте вередниченьки. Ось і зваряться варениченьки.
III.   ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1.     Гра «Хто уважний»
— Знайдіть однаковий звук у словах: екран, екскаватор, ескімо, дует, поет, елеватор, метро, поле, день, лелека, ремінь.
2.     Гра «Впіймай слова зі звуком [є]»
Ему мчить — не наздогнати, Ему — страус — птах, малята, Ефа в пустелі живе, де піски, Ефа отруйна змія, малюки.
3.     Гра «Яка буква пропущена?»
На дошці — малюнки: персик, клен, метелик, катер. Під малюнками — підписи з пропущеними буквами. Учні мають вставити пропущені букви. (П_рсик, кл_н, метел_к, к_тер)
Фізкультхвилинка
5.    Робота за Букварем [с. 66-67)
1)    Робота над загадками.
•   Має пащу, зуби грізні
Землю рис звір залізний. (Екскаватор)
*   Дивовіз мене привіз Без керма і без коліс.
Лізе вгору — лізе вниз. {Ескалатор)
—  Розгляньте в Букварі малюнки слів-відгадок.
—  Виконайте звуко-буквений аналіз слів екскаватор і ескалатор.
—  Які правила поведінки на ескалаторі ви знаєте?
2)     Бесіда за сюжетним малюнком.
Гра «Додай словечко»
*   В синім небі пролітаю. Швидкість я велику маю. Два крила, хоча не птах, Називаюсья... (Літак)
—  А що це?
*   Замість крил винти він має. Завдяки чому літає. (Вертоліт)
—  Де приземляються літаки і вертоліти?
3)     Звуковий аналіз слів "вертоліт", "аеропорт" з опорою на схему, подану в підручнику.
—  Скільки складів у слові аеропорт?
—  У якому із цих слів є м'який приголосний? Яка буква позначає м'якість цього приголосного?
4)     Читання слів, близьких за значенням (поле, нива, лан, степ).
5)     Робота над анаграмою. Село — осел.
6)     Читання слів у стовпчиках.
—  Яка частина спільна в словах першого стовпчика? (сел)
—  Яке слово в цьому стовпчику зайве? (Летіли) Викладіть це слово на дошці.
—  Яка частина спільна у словах другого стовпчика? (вес) Третього? (весел)
—  Які слова зі спільною частиною можна розмістити в четвертому стовпчику? Яка в них спільна частина? (летіл)
7)     Бесіда за сюжетним малюнком (с. 67).
—  Що ви бачите на малюнку?
—  Яка пора року зображена? Доведіть.
8)     Опрацювання тексту «Село Веселе».
—  Послухайте уважно текст і запам'ятайте імена дітей.
а) Читання тексту «Село Веселе» вчителем.
б) Читання тексту учнями «ланцюжком».
в) Аналіз тексту з елементами вибіркового читання.
—  Де виросли Оленка і Лесик?
—  Як називається село?
—  Що розкинулось навколо села?
—  Хто працює на тракторі?
—  Які птахи прилетіли навесні?
9)    Читання речення, поданого рукописним шрифтом.
—  Чому журавлів називають веселиками?
IV.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Чого навчалися на сьогоднішньому уроці?
—  Що найбільше запам'яталося?