укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Серпень » 20 » Як робити начерки
14:43
Як робити начерки

Як робити начерки

Найкращим учителем у малюванні постаті людини була, є і буде натура. Малюючи з натури, не варто захоплюватися складними постановками, тому що важко розібратися у складному ракурсі без глибоких спеціальних знань. Роботу над зображенням постаті людини слід розпочати з начерку.
Начерками називають швидкі, лаконічні, невеликі за розміром замальовки. У них передасться найсуттєвіше загальне враження від натури без проробки деталей: характерні пропорції, рухи, індивідуальні особливості. Обминаючи дрібниці, які відволікають увагу, тобі необхідно «впіймати* основний рух, відчути рівновагу постаті, простежити, щоб вона не «падала» і не нагадувала «дерев'яну» ляльку. Потрібно перевірити основні пропорції. Складки одягу майже ніколи не бувають випадковими: вони підкреслюють статуру та рух людини.
У начерку потрібно виявити найхарактерніші риси людей, головні тональні співвідношення. Ти їх добре побачиш, якщо подивишся на натуру трохи примруженим оком, - усе «другорядне» ніби затуманюється.
Малюючи фігуру, яка стоїть, особливу увагу слід звертати на рухи плечей, тулуба, а не тільки рук чи ніг. Фігуру людини, що сидить, потрібно компонувати разом зі стільцем, кріслом, щоб вона не виглядала підвішеною у повітрі. 1. На перервах між уроками зробіть начерки постатей своїх однокласників.
2. Поспостерігайте, як складки на одязі підкреслюють рухи, позу людини.
Зробіть кілька начерків постаті людини з натури. Порівняйте пропорції різних людей. Які в них особливості, чим вони відрізняються?
Інструменти та матеріали: аркуш паперу, гуашеві або акварельні фарби, олівець, гумка, пензлі, фломастери, гелеві ручки.
План роботи:
•  На аркуші паперу скомпонуйте (знайдіть відповідне місце) зображення постаті людини.
•  Порівняйте її пропорції в цілому.
•  Порівняйте пропорції різних частин тіла людини кожної окремо: довжину до висоти та ширини. Порівняйте їх між собою (щоб, скажімо, руки не вийшли довшими за ноги).
•  Зверніть увагу на те, де розташований центр тяжіння вашого малюнка, чи не «падає» ваша модель.
•  Виправте помилки в побудові,
•  Роблячи наступний начерк, зверніть особливу увагу на відмінності між різними людьми.
Врубель Михайло Олексанлрович (1856-1910)-видатний російський художник. V 1884 p. брав участь у реставрації давніх фресок Кирилівської церкви у Києві і виконав тут кілька самостійних композицій («Богоматір з немовлям», «Зішестя Святого Духа на апостолів»). V 1887 р. створив акварельні ескізи («Воскресіння», «Надгробний плач») для розписів київського Володимирського собору, які залишилися нездійсненими. Брав участь у реставрації купольного розпису Софійського собору. Автор відомих картин «Дівчинка на тлі персидського килима», «Демон, який сидить», «Пан», «Царівна-Лебідь», портретів, панно «МикулаСелянинович» і «Принцеса Мрія», скульптурних (керамічних) творів.