укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 30 » Літературне читання 2 клас. Урок 14
21:51
Літературне читання 2 клас. Урок 14

Літературне читання 2 клас. Урок 14

Урок 14. ДИВИСЬ ТАК, ЩОБ ПОБАЧИТИ; СЛУХАЙ ТАК, ЩОБ ПОЧУТИ. ВАСИЛЬ СУХОМЛИНСЬКИЙ. Я ХОЧУ СКАЗАТИ СВОЄ СЛОВО
Мета: учити учнів розуміти текст; виділяти головне, аналізувати, спонукати дітей до словесної творчості; виховувати любов до слова, бажання користуватися його красою та силою.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Читайте, запам'ятовуйте!
Зранку злива здивувала — 
Всю пилюку позмивала: З листя, 
з прутиків лози. Із сухої дерези. 
Після зливи і грози — 
Світ чистіший від сльози.
Г. Чубач
2.     Читайте, знайдіть «зайве» слово Вода, водичка, підводний, водій, водяний. Мило, милуватися, мильниця, милитися, мильце. Гуси, гусячий, гусінь, гусак, гусятниця.
3.     Розпитування за складовою таблицею
III.    ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Гро «Хто краще?»
Конкурс на кращого читця вірша Дмитра Павличка «Небеса прозорі».
IV.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Прочитайте.
сд Я рмф X тпо Онт Чзвш Упре Сжкм Кон А лдпн Зку А пв Т ни И ор Сдсф Воп О нук Є нл Спм Луч О яюь В вба О прд
—  «Я хочу сказати своє слово» — це назва оповідання Василя Сухомлин-ського, з яким ми сьогодні ознайомимося.
V.     СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
РОБОТА НАД ОПОВІДАННЯМ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО «Я ХОЧУ СКАЗАТИ СВОЄ СЛОВО» (с. 22-23)
1.     Читання оповідання вчителем
— Чи сподобалося вам оповідання? Чим саме?
— Як звали головну героїню оповідання?
3.     Повторне читання оповідання учнями напівголосно,— кожен у своєму темпі. Гра «Бджілки»
4.     Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання
— Учні якого класу є героями оповідання?
— Чи давно вони ходять до школи?
— Чому ви так уважаєте? Доведіть словами тексту.
— Куди пішли діти з Катериною Іванівною?
— Який був день? Прочитайте.
— Чому в степу було сумно?
— Яке завдання поставила вчителька перед дітьми?
— Як діти поставилися до цього завдання?
— Чому вчителька не похвалила дітей?
— Де стояла маленька Валя?
— Що запитала її вчителька?
— Яке слово сказала Валя?
— Як відреагували на це слово діти?
— Що вони відразу побачили в небі?
— Чому небо було сумне? зажурене?
— Із чим автор порівнює небо?
Фізкультхвилинка
5.     Читання оповідання учнями
Гра «Диктор телебачення»
Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на глядачів.
6.     Гра «Розвідники»
— Скільки разів у тексті зустрічається слово? І та група — небо (12 разів).
2-га група — діти (4рази).
7.     Гра «Буксир»
Пара із «сильнішого» і «слабшого» учнів. «Сильніший» учень веде у читанні, а «слабший» намагається досягнути темпу читання «сильнішого» учня.
8.     Гра «Чи є таке речення в оповіданні?»
Учитель читає речення, учні відповідають, знайшовши речення в тексті.
•   Був тихий осінній вечір. (Ні)
•   Вони дивилися в небо і думали. (Є)
•   Праворуч стояла маленька Валя. (Ні)
•   І діти дивилися в його лагідні сині-сині осінні очі. (Ні)
9.     Гра «Чиї це слова?»
•   Сьогодні ми будемо навчатися розповідати про осіннє небо. (Учителька)
•   Я хочу сказати своє слово. (Валя)
•   Небо ласкаве... (Валя)
•   Яке ж твоє слово про небо? (Учителька)
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Чого вчилися діти в степу?
— Чого ви вчилися на сьогоднішньому уроці?
— Що зрозуміли? Який висновок зробили?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
— Поспостерігайте за небом, ідучи зі школи. Розкажіть про свої враження так, щоб усім було цікаво.