укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Листопад » 1 » Літературне читання 2 клас. Урок 22
13:29
Літературне читання 2 клас. Урок 22

Літературне читання 2 клас. Урок 22

Урок 22. НА ЯЗИЦІ МЕДОК, А НА ДУМЦІ —ЛЬОДОК. ЛИСИЦЯ ТА ЇЖАК {казка). ПРИСЛІВ'Я
Мета: удосконалювати діалогічне мовлення учнів; розвивати увагу, пам'ять, швидкість мовлення; навчати давати характеристику дійових осіб; виховувати бажання бути чесним і ніколи не обманювати.

ХІД уроку
I.    організаційний момент
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.    Розпитування за складовою таблицею
2.     Читання скоромовки на одному мовленнєвому видиху їжачок з їжачихою та їжаченятами наїжачилися.
3.     Читайте чітко і швидко!
Забажала жабка в жбанку
На базар везти сметанку.
їжакам і жукам у банки
Наливає жабка сметанки.
А коли розпродасть цілий жбаник —
На зелений заробить жупанчик.
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Докладне переказування казки.
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
— Відгадайте загадки.
•   В мене шубка з колючок, В мене сіра спинка. Ніс, як чорний п'ятачок, Очі-иамистинки. Здогадався, мабуть, всяк. Що зовуть мене... (їжак).
•    В темнім лісі проживає. Довгий хвіст пухнастий мас. Та на місці не сидиться,
А зовуть її... (лисиця),
— Прочитайте заголовок до казки, над якою працюватимемо.
— Як ви вважаєте, про кого буде казка?
— ІЦо ви знаєте про цих тварин?
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.     Опрацювання казки «Лисиця та їжак» (с. 36)
1)    Слухання казки.
Учитає читає казку до слів «... виводок тетеревенят пасеться».
— Назвіть головних героїв казки.
— Яку кінцівку може мати казка?
2)     Словникова робота.
Пояснення значень слів «довідковим бюро» (підготовлені учні)
Позирає — поглядає, дивиться.
Солодкими оченятами — улесливо, нещиро дивиться.
3)     Читання казки мовчки.
— Простим олівцем позначте слова автора, Лисички та їжачка.
—  Чи правильно ми передбачили кінцівку казки?
4)     Читання казки учнями вголос.
— Як слід читати слова Лисички? (Улесливо) їжачка? (Упевнено)
5)     Аналіз казки з елементами вибіркового читання.
— Який настрій мала Лисичка?
— Чому вона була не вдоволеного?
— Чому змінився настрій Лисички під час зустрічі з їжачком?
— Що зробив їжачок після привітання?
— Чому згорнувся клубочком?
— Що запропонувала йому Лисиця?
— Чому він їй не повірив?
— Чи справді їжак бачив виводок тетеревенят?
— Чому ж він обманув Лисицю?
Фізкультхвилинка
6)     Вправи для розвитку навичок читання.
Гра в парі «Стоп — старт»
«Старт» — читати якнайшвидше, «стоп» —зупинитися і відпочивати.
Гра «Упіймай помилку»
Учитель читає текст з помилками, учні плещуть у долоні, коли їх чують.
7)     Читання казки за особами.
8)     Інсценізація казки без слів автора. Діти надягають маски їжачка і лисиці.
9)     Мовно-логічне завдання.
— З'єднайте слова-характеристики з відповідним героєм.
улеслива                      хитра                      розумний               винахідливий
                 ЛИСИЧКА                                                    ЇЖАЧОК
підступна                        зла                         кмітлива                   дотепний
Гра «Закінчіть речення»
Лисиця хижа, улеслива, а їжак —...
2.    Робота над прислів'ями
—  Прочитайте прислів'я, у яких усі слова надруковані злито. (Запис на дошці.)
•    Більшсвірсвоїмочам,ніжчужимрсчам.
•   Наязицімедок.анадумцільодок.
— Як ви розумієте ці прислів'я?
— Чи розкривають вони тему казки?
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Яку казку читали? Чи є в неї автор?
— Чого вчить нас ця казка?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Читати казку, відповідати на запитання у підручнику. Уміти характеризувати героїв.