укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Листопад » 1 » Літературне читання 2 клас. Урок 31
14:27
Літературне читання 2 клас. Урок 31

Літературне читання 2 клас. Урок 31

Урок 31. МУДРИЙ НЕ ВСЕ КАЖЕ, ЩО ЗНАЄ, А ДУРЕНЬ НЕ ВСЕ ЗНАЄ, ЩО КАЖЕ. СОРОЧАЧЕ ГНІЗДО (англійська народна казка)
Мета: продовжити ознайомлення учнів із казками народів Європи; ознайомити з англійською народною казкою; удосконалювати техніку свідомого виразного читання; учити стежити за логікою описування подій; формувати вміння визначати головну думку та пояснювати її; виховувати наполегливість у навчанні.

Хід уроку 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Робота над скоромовкою
Сорок сорок стрекоче на осокорах — Сто сорок сороченят стрекотатимуть скоро. В. Гринько
2.     Гра «Розшифруй прислів'я»
— Прочитайте прислів'я. Поясніть. тшЗвкНсмАкпЄшвСомОмРпіОвнКдуАнк, паДлоЕвнЗст
ИонМноУноЗтрИмтМснУтнВукЛфіТюяИ. (Знає сорока, де зиму зимувати.)
3.     Розпитування за складовою таблицею
III.    ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Переказування змісту казки за кадрами діафільму, що намалювали учні.
IV.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Із казками яких народів Європи ми вже ознайомилися? (Російського, білоруського, болгарського, чеського)
— Хто є головним героєм цих казок?
— Сьогодні ознайомимося з англійською народною казкою. Учні знаходять на карті Велику Британію та її столицю.
—  Хто буде головним героєм казки, ви дізнаєтеся, якщо прочитаєте загадку-акровірш.
— Згадайте, що таке акровірш.
•   Сіла на березці білобока.
Обережпо примощується вопа. Роздивляється, щоб ненароком Обіч десь не пропустила кабана. Косулю, лиску, зайця, вепра чи людину, А помітить — скрекоче без упину. (Сорока) М. Романченко
V.     СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. ОПРАЦЮВАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇНАРОДНОЇКАЗКИ«СОРОЧАЧЕГНІЗДО» (с. 49-50)
1.     Читання казки вчителем
— Чи сподобалася вам казка?
— Про що птахи попросили сороку?
2.     Словникова робота
1)    Гра «Блискавка».
На дошці — малюнки сороки, дрозда, сови, горобця, шпака, горлиці.
Учитель на картках-блискавках демонструє написані слова: дрізд, сова, го робець. шпак, сорока, горлиця.
Діти читають, прикріплюють слово під малюнком птаха.
2)    Контроль швидкості читання (ЗО с).
За давніх-давен                   хворостиночок                           пуху
тютюн                                   нетерплячі                                 пір'я
клювали                               туркоче                                       в'ють
майстер                                 розгнівалася                              заприсяглася
спершу                                  трісочки                                      глузду
грязюки                                вистачало                                   до тями
млинець                               чогось                                          м'якенько
робиться                               геть                                              торочить
Релаксаційно паузо. Слухання запису пташиних голосів
3.    Повторне читання казки «ланцюжком»
4.    Робота над аналізом змісту казки з елементами вибіркового читання
— Чому птахи попросили навчити їх ліпити гніздо?
— Чи вдалося сороці навчити їх ліпити гніздо так майстерно, як вона?
—  Назвіть птахів, які хотіли навчитися мостити гніздо. Розмістіть їх у тому порядку, у якому вони відлітали.
— Прочитайте опис гнізда дрозда. Із чим його порівнюють?
— Яке гніздо у сови? горобця? шпака?
— Прочитайте зачин казки. Які інші зачини казок вам відомі?
— Хто залишився останнім учнем сороки?
— Чому горлиці не вдалося досягти майстерності сороки?
— Як мостила гніздо сорока?
— Що заприсяглася сорока?
5.    Гра «Перелітні птахи»
Ластівки, дрозди, синиці, лелеки, гуси, зозулі, жайворонки, дятли, сови, горобці, журавлі, горлиці, шпаки...
Якщо птах перелітний — діти змахують руками.
6.    Гра «Диктор телебачення»
Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб поглянути на глядачів.
7.    Читання казки за особами
Діти надягають шапочки сороки, дрозда, горобця, шпака, горлиці, сови.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Чого вчить казка? Що засуджує?
— Прочитайте прислів'я. Яке з них передає основну думку казки?
•   Не питають, чи хутко, а питають, чи добре.
•   Поспішиш — людей насмішиш.
•   Добре того вчити, хто хоче вчитися.
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Переглянути вдома прочитані раніше казки.
— Яка з них подібна до цієї?
— Чим саме?
Підготувати відповіді на запитання рубрики «Перевір свої досягнення» {с.51).