укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Листопад » 1 » Літературне читання 2 клас. Урок 33
14:32
Літературне читання 2 клас. Урок 33

Літературне читання 2 клас. Урок 33

Урок 33. РІДНА ДОМІВКА, РІДНА СІМ'Я —ТУТ ВИРОСТАЄ ДОЛЯ МОЯ.
ВАРВАРА ГРИНЬКО. СІМ (лічилка). СТЕПАН ОЛІЙНИК. ТЕТЯНКА УСМІХАЄТЬСЯ!
Мета: удосконалювати навички виразного читання, працювати над образними висловами; формувати оцінні судження; розвивати вміння чітко визначати головну думку твору; виховувати любов і пошану до батьків.

Хід уроку
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Робота над потішкою
Вдень в дуплі сидить сова. Навіть дзьоб не висува, А вночі нона полюс. Совенят малих годує.
— Мамо, вдень чого сова
1)    Читання «луною» за вчителем.
2)     Гра «Актори». Прочитати здивовано, злякано.
2.     Робота над скоромовкою
Рак татусь приніс з крамниці Раченятам годівниці.
— Прочитати повільно, швидко, дуже швидко.
— Прочитати радісно, сумно, сердито.
3.    Дихальні вправи
— Як плаче немовля? (У-а)
— Як мама колише дитину? (А-а)
— Як тато забиває цвях? (Тук-тук)
— Як каже бабуся внукові замазурі? (А-я, я-й)
— Як сопе дідусь, коли заснув, читаючи газету?
III.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Розгадайте ребус. 7'Я
— Сьогодні ми продовжимо опрацьовувати художні твори про сім'ю.
IV.   СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.     Опрацювання лічилки Варвари Гринько«Сім» (с. 55-56)
1)    Читання лічилки вчителем.
— З яким настроєм слід читати лічилку? (Весело, бадьоро)
2)     Читання лічилки учнями. Гра «Бджілки». Напівголосне читання лічилки учнями, кожен — у своєму темпі.
— Від імені кого ведеться лічилка?
— Назвіть усіх членів сім'ї.
— Розгляньте малюнок. Кого бракує? Чому?
Навіть дзьоб не висува?
— Дуже кепсько бачить вдень, То сидить, анітелень.
— І чого ота сова Навіть дзьоб не висува?
3)     Читання лічилки учнями. Гра «Дощик», 
Фізкультхвилинка
2.     Опрацювання оповідання Степана Олійника «Тетянка усміхається!» (с. 55)
1)     Робота над заголовком.
—  Прочитайте назву оповідання. Як ви вважаєте, про що розповідатиметься у цьому творі?
2)     Читання твору вчителем.
— Яка радісна подія сталася у родині Тимка?
4)     Повторне читання оповідання учнями мовчки.
— Як назвали Тимкову сестричку?
5)     Аналіз змісту твору з елементами вибіркового читання.
— У якому класі навчався Тимко?
— Як мама турбується про маленьку донечку?
— Як Тимко намагається привернути увагу сестрички?
— Хто першим побачив усмішку маляти?
— Як Тимко відреагував на усмішку?
— Що сказала мама?
— Де працював тато?
— Хто йому повідомив радісну новину?
— Який настрій після цього запанував у полі?
6)     Вправи на розвиток читацьких навичок.
а) Гра «Чи є в оповіданні такі речення?».
•   Тимкові хочеться, щоб Таня подивилася на нього. (Так)
•   Біжить Тимко, рукою махає. (НІ)
•   Він усміхнувся,обняв І поцілував сина. (Ні)
б) У скількох реченнях ужито слово усміхається? в)Гра «Диктортелебачення».
Учень читає текст, періодично відриваючи погляд, щоб поглянути на глядачів. г) Гра « Земля — небо».
За командою «земля» діти нахиляються до книжки і читають текст. За командою «небо» — піднімають очі вгору, прибираючи вказівки від тексту. Знову лунає команда «земля» — учні очима знаходять, де вони завершили чи-тати.
V.     ПІДСУМОК УРОКУ
— Що сподобалося вам на сьогоднішньому уроці?
—  Що спільного між оповіданням С. Олійника «Тетянка усміхається!» і лічилкою В. Гринько «Сім»?
— Які стосунки мають бути у членів родини?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Стисло переказувати оповідання.