укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Листопад » 1 » Літературне читання 2 клас. Урок 34
14:36
Літературне читання 2 клас. Урок 34

Літературне читання 2 клас. Урок 34

Урок 34. У КОЛІ РІДНОЇ СІМ'Ї. ВОЛОДИМИР ЛУЧУК. ТІЛЬКИ МАМА. ПРИХОВАЛА (з народного). ГАЛИНА МОГИЛЬНИЦЬКА. БАБУСИНА РАДІСТЬ. ПРИСЛІВ'Я
Мета: навчати учнів виразно читати, аналізувати віршовані твори; формувати образне мислення; збагачувати словниковий запас на основі прочитаних творів; виховувати почуття поваги і любові до всіх членів сім'ї'.

Хід уроку
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Робота над чистомовкою. Читайте чітко!
Жа-жа-жа, жа-жа-жа! — 
Ми знайшли вужа. 
Жі-жі-жі, жі-жі-жі! — 
Ну Й слизькі вужі! 
Жи-жи-жи, жи-жи-жи! — 
3 нами в ліс біжи. 
Жа-жа-жа, жа-жа-жаї — 
Віднеси туди вужа.
2.     Робота над скоромовкою
Морж у морі днями кисне. Море для моржа корисне.
3.     Гра «Розшифруй прислів'я» 
Нота — та + к — ок — а (на) Сніг — ніг+ онк— к + ці (сонці) Темрява — ява— мр + пло (тепло) Білка — ка + я (біля)
Маска — ска+ те + рі (матері) Доба — а + ре (добре)
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Стисле переказування оповідання Степана Олійника «Тетянка усміхається!».
IV.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми продовжимо читати твори про найдорожчих людей.
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота над віршем Володимира Лучука «Тільки мама» (с. 57)
1)    Читання акровірша з плаката.
Ми вічно прагнем вирости, А вона — за нас радіти, Ми — без неї сироти, А для неї завжди діти.
— Мама, матінка... Продовжте. як ще ми називаємо маму.
—  Мама — порадниця і рятівниця, її сердечність, ніжність, душевна теплота — особливі. Таких немає ні в кого. Материнська любов не знає зради. Вона довічна, непідкупна, Істинна. Скільки років нам би не було — десять, двадцять, тридцять чи сорок, ми для неї залишаємося дітьми.
2)     Читання вірша вчителем.
— Назвіть дійових осіб вірша.
3)     Читання вірша учнями самостійно.
Гра «Бджілки»
— Як мама питає, сварить, будить?
— Доберіть синоніми до слова лагідно. {Лагідно, ніжно, ласкаво)
— Як потрібно читати слова мами? дитини?
4)     Читання вірша за особами.
5)     Слухання пісні «Росте черешня в мами на городі» (муз. П. Горчинського,
СЛ. М. Лук та!.
2.     Робота над прислів'ями (с. 57)
— Прочитайте прислів'я. Поясніть їх значення. Фізкультхвилинка
3.     Опрацювання усмішки «Приховала» (з народного) (с. 57)
1)     Гра «Бджілки», Читання усмішки учнями самостійно
— Між ким відбувається розмова?
— Як слід читати слова мами? донечки?
2)     Читання за особами.
4.     Опрацювання вірша Галини Могильницької «Бабусина радість» (с. 58)
1)     Робота над загадкою.
•   Ще голубонька рідненька — Добра, мила і старенька. Я ніколи не журюся. Бо у мене є... (бабуся).
2)     Читання вірша учнями самостійно.
—  Чому вірш має таку назву?
— Хто головний герой вірша?
3)     Читання вірша «ланцюжком».
— Як хлопчик допомагає бабусі?
— Із чим поетеса порівнює хлопчика?
4)     Робота над виразністю читання.
Гра «Диктор телебачення»
Читати текст потрібно, періодично відриваючи погляд, щоб поглянути на глядачів.
5)     Гра «Сонечко».
На дошці — сонечко з промінцями. У центрі сонечка — напис: *Моя бабуся (яка?)».
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
Гра «Мікрофон»
•   На уроці я вчився...
•   Найбільше мені сподобалося...
•   Я хотів би ще краще навчитися... "  Мамі я розкажу...
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Читати, памалюпати малюнок сім'ї.