укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Листопад » 4 » Літературне читання 2 клас. Урок 43
15:06
Літературне читання 2 клас. Урок 43

Літературне читання 2 клас. Урок 43

Урок № 43. Калинка — згадка про добре серце. Василь Скуратівський. Калина. Степан Жупанин Буду я природі другом. Галина Демченко. Калинка (казка)
Мета: удосконалювати навички виразного читання; навчати дітей помічати красу І неповторність природи, сприймати змальовані словами образи природи рідної землі у віршованих і прозових текстах; розширювати знання учнів про символи України; виховувати любов до Батьківщини.
Хід уроку

I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Дихальні вправи [за вибором учителя)
2.     Читання скоромовки «дощиком»
На річці серед мілин                          У млині на мілині.
Збудував собі лин млин.                    А як млин?
Гріло сонце мілину,                           А млин як млин:
І дрімалося лину                               Теж дрІ мав серед мілин.
М.Заєць
III.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Гра «Розшифруй прислів'я»
— Роз'єднайте слова, прочитайте прислів'я. БезвербиікалининемаУкраїни.
(Без верби і калини нема України.)
—  Сьогодні на уроці ми знайомимося із творами про калину.
IV.   СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Опрацювання оповідання Василя Скуратівського «Калина» (с. 69)
1)     Читання оповідання вчителем.
— Що нового дізналися про калину?
2)     Словникова робота. 
Символізує             накличете 
наруга                     насамкінець 
ганьбою                  дбайливо
Читання слів «буксиром» за вчителем, пояснення значень слів.
«Довідкове бюро»
Наруга — знущання, образа когось.
Ганьба — осуд, недобра слава.
Символ— умовне позначення будь-якого предмета, поняття чи явища.
3)     Читання оповідання учнями «ланцюжком».
— Яке відоме прислів'я згадано в оповіданні?
4)     Гра «Сніжинка».
Читає той учень, на парту якого впала сніжинка.
5)     Гра «Розвідники».
— Скільки разів у тексті згадано слово калина?
фізкультхвилинка
2.     Опрацювання вірша Степана Жупанина   Буду я природі другом» (с 70)
1)     Виразне читання вірша вчителем.
— Що можете сказати про автора вірша? Як він ставиться до природи? Про які людські якості це свідчить? (Порядність, вихованість, доброта...)
2)     Словникова робота. Не столочу — не витопчу.
3)     Хорове читання вірша з дотриманням розділових знаків.
— Поясніть вислів «...посію зерно доброти».
4)     Гра «Дочитай рядок».
Учитель читає вірш, не дочитуючи останнє слово кожного рядка. Учні мають додати це слово.
3.     Опрацювання казки Галини Демченко «Калинка» (с. 70-72)
1)     Читання вчителем першої частини казки.
— Чи зрозуміли ви, про кого ця казка?
2)     Читання казки до кінця.
— Що вам нагадала ця казка? (Легенду) Чому?
3)     Словникова робота.
Читання «луною» за вчителем слів: попідвіконню, тонюсіньке, звесели лося, стебельце, стрепенувся, улюбленьця. «Довідкове бюро»
Курний — у пилюці, з курявою. Крислатий — рясний, розложистий. Обабіч — з обох боків.
4)     Читання учнями тексту за частинами. Добирання заголовків. І частина. Гра «Бджілки».
II частина. Читання «ланцюжком».
III частина. Гра «Сніжинка».
IV частина. Читання «луною» за учнем, який гарно читає.
5)     Гра «Слідопити».
— Знайдіть відповідь на запитання словами тексту. (Вибіркове читання.)
— Якою була дівчинка?
— Як Калинка ставилася до рослин?
— Як люди ставилися до Калинки?
— Де Калинка посадила стебельце? Як доглядала за ним?
— Що побачив подорожній?
— Які слова він сказав? З якою інтонацією їх слід читати?
— Що сталося з кущем? Яким цвітом він укрився?
— Що з'явилося замість цвіту на куші? Якими були ягоди?
— Що прошепотів кущ Калинці?
6)     Робота в групах. Добирання заголовків до частин.
1.  Привітна і ласкава дівчинка.
2.  Калинка посадила і доглядала стебельце.
3.  Вдячний подорожній.
4. Добра пам'ять про дівчинку.
V.     ПІДСУМОК УРОКУ
— Чи сподобався вам урок?
— Що цікавого дізналися на уроці?
— Що було вам уже відомо?Що почули вперше?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Переказувати казку.