укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 30 » Літературне читання 2 клас. Урок 8
15:18
Літературне читання 2 клас. Урок 8

Літературне читання 2 клас. Урок 8

Урок 8.І СИЛА ПЕРЕД РОЗУМОМ НИКНЕ. СИЛЬНІШЕ ЗА СИЛУ (казка). ПІДСУМОК ЗА ТЕМОЮ
Мета: формувати в учнів уміння висловлювати оцінні судження; навчати розуміти прочитане, виділяти головне; удосконалювати вміння читати за особами, ставити запитання за прочитаним; виховувати позитивні риси характеру.

Хід уроку 
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Розучування лічилки
Раз, два, три, чотири — Кицю грамоти учили: Не читати, не писати, А за мишками ганяти.
2.     Розпитування за складовою таблицею
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1.     Переказування оповідання
I варіант — від імені Ромася; 
II варіант — від імені Петрика.
2.     Конкурс на кращу розповідь «Як могли б скластися стосунки хлопчиків надалі?»
IV.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
1.    Бесіда
— Сьогодні гостюватимемо у казки. Хто буде героями казки, ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте загадки.
•   Я люблю комах, жучків,                           •   Має вуса, пишний хвіст їм біленьких черв'ячків.                               І негарну звичку:
В теплий край я не літаю:                             Спершу добре він поїсть.
Під стріхою хату маю.                                   Після — вмиє личко. (Кіт)
Цвірінь — сів я на хлівець, А звуть мене... (горобець).
Діти розглядають малюнки горобця і кота. Розповідають, що вони знають про цих тварин.
— Чи можуть дружити між собою котик і горобець?
— Що станеться, якщо вони зустрінуться?
— Хто з них сильніший?
2.     Робота над заголовком казки
— Прочитайте заголовок. Про що йтиметься?
3.     Обговорення «Що сильніше за силу?»
•   Спритність.
•   Швидкість.
•   Наполегливість.
•   Зріст тощо.
— Чому?
V.     СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. ОПРАЦЮВАННЯ КАЗКИ «СИЛЬНІШЕ ЗА СИЛУ» (с 74-75)
1.     Читання казки вчителем
— Слухайте уважно казку. Чи все в казці так, як у житті?
2.     Перевірка сприймання тексту казки
— Хто виявився сильнішим у казці?
— Чому?
3.     Словникова робота
Заліз                        попросив
спіймав                    запереч и в
фиркнув                  здивувався
підскочив                піднявся
застрибав                крикнув
Учні читають стовпчики слів «луною» за вчителем.
Фізкультхвилинка
4.      Напівголосне читання тексту учнями
Прочитати напівголосно текст, обрати, кого стосуються слова першого стовпчика, а кого — другого.
5.     Характеристики котика і горобця
Хитрий
спритний                              Кіт
самовпевнений
розумний
винахідливий                      Горобець
розсудливий
6.     Читання казки за особами
Діти читають, надягнувши маски котика і горобчика.
VI.   РОБОТА НАД ПРИСЛІВ'ЯМИ
Діти роз'єднують і читають прислів'я (с. 15).
— Пройдіть лабіринтом і прочитайте ще одне прислів'я.
(Маєш голову, май і розум.)
— Що спільного у цих трьох прислів'ях?
— Чого вчать нас ці прислів'я?
VII.  ПІДСУМОК ЗА ТЕМОЮ
Відповіді па запитання підручника (с. 15).
VIII.  ПІДСУМОК УРОКУ
— Чого навчив вас сьогоднішній урок?
— Що в житті сильніше за силу?
— Як розумні виховані люди розв'язують конфліктні ситуації?
IX.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Читати казку за особами. Поставити одне одному запитання за прочитаними творами.