укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Квітень » 11 » Нові музичні світи
14:34
Нові музичні світи

Нові музичні світи

На зламі XIX і XX століть у мистецтві з'являються нові течії, які характеризуються руйнуванням класичних традицій і пошуками нових форм і засобів виразності.
До нових течій музичного мистецтва належить ряд напрямів, серед яких так звана конкретна музика, додекафонія, електронна музика. Усі течії поєднує пошук нових музичних барв і нетрадиційних звучань. Серед відомих композиторів-но-ваторів - Арнольд Шенберг, Алан Берг, Джон Кейдж, а також Альфред Шнітке, українські композитори Валентин Сильвестров, Леонід Грабовський та ін.
Багато нових напрямів являли собою сміливі музичні експерименти, але їхні цікаві знахідки залишилися в арсеналі композиторських засобів і сьогодні.
Розкажіть, що вам відомо про електронну музику і широке застосування новітніх технологій у сучасній музичній творчості.
Електронна музика - це музика, створена з використанням електромузичних інструментів і технологій, частіше за допомогою електронних засобів, таких як синтезатори, комп'ютери та спеціальних комп'ютерних програм.
Початком електронної музики стали досліди інженера Льва Термена, який у 1919 році створив перший у світі концертний електроінструмент, названий на його честь «термен-вокс». Пізніше цей винахід застосували у своїх творах багато композиторів.
Як особливий напрям електронна музика формується на початку 1950-х років, тоді ж утвердилась її назва. Після появи магнітофона й плівки композитори почали використовувати ці засоби, щоб створити нову техніку написання музики, у якій головну роль відігравав би записаний звук. Цю техніку композиції назвали конкретною музикою. Композитори створювали фонограми із записаних фрагментів природних (голоси птахів, шум вітру, дощу) та індустріальних (шум машин, гуркіт верстатів, скрегіт металу) звуків. Перші твори, виконані в техніці конкретної музики, змонтував французький звукорежисер П'єр Шеффер.
У 1960-ті роки виокремлюються три течії електронної музики: магнітофонна, комп'ютерна і «жива електроніка». Із появою студійних і концертних синтезаторів електронна музика активно проникає в різні музичні жанри. Вона стає невід'ємною частиною сучасної музичної культури, до електронної музики звертається чимало сучасних митців. Сьогодні електронна музика включає багато різних стилів: від експериментальної академічної до популярної електронної танцювальної музики.
Де в наш час можна почути електронну музику?
У всьому світі відома яскрава творчість Жана-Мішеля Жарра - французького композитора, мультиінструменталіста і «лазерного художника». Митця навіть називають винахідником і «хрещеним батьком» духовної музики майбутнього - new age music. У своїх композиціях митець не лише майстерно змальовує різні стани природи й буття, а й створює під свою музику грандіозне лазерне шоу, перетворюючи звичайні предмети на дивовижне видовище.
Серед найвідоміших альбомів композитора - «Oxigen» («Кисень»), «Equinoxe» («Рівнодення»), «Zoolook» («Зоопо-гляд»), «Magnetic Fields» («Магнітні поля»).
Які відчуття викликала у вас музика Ж.М. Жарра? Як ви вважаєте, чому його музику називають «музикою майбутнього»?
У XXI століття електронна музика увійшла як один із музичних жанрів, що розвиваються найдинамічніше. Цьому процесу посприяла доступність створення музики, адже за допомогою новітніх комп'ютерних програм можна створити досить якісну електронну композицію. Середовищем її звучання стали концертні зали, стадіони, молодіжні клуби. Клубну музику можна часто почути в композиціях сучасних поп- та хіп-хоп-виконавців.
В українському музичному мистецтві електронна музика також знайшла своїх творців. До відомих українських композиторів електронної музики можна віднести І. Небесного, К. Цеп-коленка, Л. Юріну, А. Загайкевича.
Запитання та завдання
* У яких жанрах сучасного музичного мистецтва електронна музика відіграє важливу роль?
* Чим зацікавила вас електронна музика? Чи спонукала до власних експериментів?
"Кожен вибирає для себе",- так можна сказати про наші музичні вподобання. Для сучасного слухача музичне мистецтво пропонує дуже широкий спектр жанрів та напрямів: класична музика з її надзвичайним багатством звучань; джаз, яскравий невичерпними імпровізаціями; енергійний рок; фольклорна музика, що виражає самобутність і багатогранність народної дупгі. У лексикон сучасної людини давно увійшло поняття «поп-музика».
Поп-музика - окремий вид сучасного музичного мистецтва, що являє собою сукупність різноманітних стилів і жанрів переважно розважального естрадного характеру.
Якій музиці віддаєте перевагу ви? Які її напрями вас найбільше приваблюють?
Основні риси поп-музики - простота й невибагливість інструментального супроводу та мелодійність композицій, де центральну роль виконують вокал і ритм. Головна форма композиції в поп-музиці - пісня, зазвичай присвячена особистим почуттям.
Попередниками поп-музики були народна музика, балада та міський романс, а розвиток цього виду сучасного музичного мистецтва в різних країнах відбувався паралельно із джазом та роком (США, Велика Британія), шансоном (Франція) та іншими. Отже, поняття «популярна музика» означає зрозуміло викладену, загальнодоступну, широковідому - таку, що користується загальним визнання у певний період. Водночас поняття «естрадна музика» визначає спрямованість на конкретне середовище побутування (естраду), попит у певної вікової категорії.
Значною мірою на розвиток світової поп-музики вплинула американська художня культура. Чимало виконавців із різних країн рівнялись на зірок американської естради, намагалися наслідувати їхні сценічні образи, здобуваючи цим популярність на батьківщині.
Легендою американської естради в середині XX ст. став відомий співак Френк Сінатра, чия слава в усьому світі не згасає й досі. Пісні в його виконанні увійшли до класики світового музичного мистецтва, ставши кращими взірцями естрадно-джазової манери співу. Його відома пісня «Нью-Йорк, Нью-Йорк» є своєрідною візитівкою естради США. Пізніше з'явилися такі мегазірки поп-музики, як Майкл Джексон, Мадонна, Вітні Х'юстон. їхня творчість - це знакове явище світової культури XX століття.
«You are not alone» («Ти не самотній»), «Black or White» («Чорний чи білий») у виконанні Майкла Джексона
Справжнім проривом у поп-музиці стала поява стилю диско, що втілився у творчості таких груп, як «ABBA» (Швеція) і «Boney M» (Німеччина). Розвиток цього стилю спричінив витіснення рок-н-ролу як основного танцю. Із того часу в поп-музиці танцювальний напрям стає одним з основних. Музиці диско притаманний чіткий ритм ударних, швидкий темп.
Диско - стиль популярної танцювальної музики, що характеризується рівномірним підкресленим ритмом, провідною роллю вокалу, клавішних, струнних та електронних інструментів.
У сучасній українській поп-музиці представлені майже всі музичні напрями. Популярність багатьох вітчизняних виконавців давно вийшла за межі України. Розвивається також українська рок-музика. Серед найвідоміших її сучасних представників рок-гурти різного напряму: «Брати Карамазови», «Воплі Відоплясова», «Океан Ельзи», «Плач Єремії». Однією з найвідоміших пісень «Океану Ельзи» є знаменита «Все буде добре!», що дарує море позитиву і надію на краще майбутнє.
Розкажіть про своїх улюблених українських виконавців. Що в їхній творчості вас приваблює?
Різні жанри музичного мистецтва - і легкі, і серйозні - завжди знаходили свого слухача. Музичне мистецтво об'єднує людей почуттям захопленням і розуміння прекрасного, звертаючись до вічних тем і даруючи яскраві барви життя.
Запитання та завдання
* Розкажіть про ваше ставлення до сучасної поп-музики.
* Чи вважаєте ви поп-музику важливою частиною сучасного музичного мистецтва?
* Яку роль, на вашу думку, відіграє поп-музика в нашому житті?

ГДЗ 7 клас з математики, біології, історії України
Підручники 7 клас українська мова, література, геометрія