15:59 Природознавство 2 кл. Зустріч 58. Які рослини занесені до Червоної книги України? | |
Природознавство 2 кл. Зустріч 58. Які рослини занесені до Червоної книги України?Мета: ознайомити учнів з рослинами свого краю, що охороняються і занесені до Червоної книги України; розвивати спостережливість; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до рослин. Хід уроку Природознавство 2 кл. Рослини у Червоній книці України I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання — Доведіть, що комахи, риби, птахи і анірі, які живуть у водоймі та поблизу неї взаємопов'язані між собою. Розкажіть казку про підводне царство та його водяних мешканців. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про рідкісні рослини, які потребують охорони. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота іа підручникам (с 144-145) — Пригадайте! Які рослини в твоєму краї стають рідкісними? Робота в парі — Складіть перелік рослин, яким, на вату думку, загрожує небезпека зникнення. — Для чого створили Червону книгу України? Що таке Червона книга? — Червона книга — це важлива книжка і водночас державний документ, у якому представлено перелік багатьох рідкісних рослин і тварин, що зникають. Такі переліки створено у різних країнах, є він і в Україні. Його називають «Червона книга України», він складається із двох товстезних томів. (У кожному я них міститься понад тисячу сторінок!) — Розгляньте фотографії на с. 144. В одному томі зібрані відомості про рослинний світ, а в другому — про тваринний світ. — Роздивіться фотографії рослин, занесених до Червоної книги України, на с. 145. запам'ятайте їх. — Які а рослин, що занесені до Червоної книги України, квітують навесні, а які — влітку? — Які а рослин іа Червоної книги України зростають у лісах; степах; горах? — Які я рослин, що занесені до Червоної книги України, виривають для букетів, щоб продавати на базарах та вулицях міст? — Як діяльність людей впливає на життя дикорослих рослин? — Роздивіться і запам'ятайте умовні позначки, які розповідають про причини зменшення кількості рослин у природі. 2. Фіакультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Робота в групі — Поміркуйте, чому рослин у природі стає менше? Що можна зробити для їх охорони? 2. Гра «Чи правильна, що?..» Учні використовують сигнальні картки: якщо висловлювання правильне — зелену, якщо неправильне — червону). • Рослини очищають повітря. • 3 вини людини на Землі зникло багата рослин. • Усі рослини можна зривати і робити з них букети. • Наїла держава взяла під охорону рідкісні рослини. • Кульбабу відносять до рослин, що охороняються. • Учні повинні знати рослини, які охороняються державою. • Ти можеш допомогти рослинам, щоб їх не ставало менше. — Сподіваюся, що тепер серед вас не буде людей, байдужих до рослин рідного краю, а особливо, представників Червоної книги. Я звертаюсь до вас із проханням: не рвіть даремно квіти, охороняйте ніжні й одночасно тендітні й беззахисні рослини. VI. Підсумок уроку. Природознавство 2 кл. Рослини у Червоній книці України — Що таке Червона книга7 — З якою метою створена ця книга? — Чому необхідно охороняти природу? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 144-145. — Намалюйте плакат-звернення «Збережемо рослини]». | |