укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Січень » 11 » Природознавство 2 кл. Зустріч 63. Як досліджувати природу влітку?
16:12
Природознавство 2 кл. Зустріч 63. Як досліджувати природу влітку?

Природознавство 2 кл. Зустріч 63. Як досліджувати природу влітку?

Мета: обговорити з учнями, як потрібно досліджувати природу влітку; розвивати спостережливість; вчити берегти і примножувати природні багатства, охороняти навколишнє середовище від забруднення і винищення.

Хід уроку Природознавство 2 кл. Дослідження природи влітку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання
—  Розкажіть, чи є у вашому місті чи селі сонячний годинник.
—  Чи потрібно охороняти природні багатства?
—  Від чого слід охороняти природні багатства?
—  Як люди забруднюють воду? повітря? ґрунти?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як можна влітку дізнатися більше про природу рідного краю.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с 154-155)
—  Пригадайте! Які правила поведінки серед природи ви вже знаєте?
—  Роздивіться малюнки нас. 154. Поміркуйте і зробіть висновки.
—  Уявіть собі: ваш клас на початку літа вирушив на екскурсію на квітучу луку. Скільки тут усяких квітів! Цвіте калина і шипшина. Квітує різнотрав'я. Скільки пурхає різнобарвних метеликів! Що ви будете робити? В які ігри гратиметеся? Певно, й наступного року ви з класом захочете відвідати цей чудовий лужок.
—  Минуло кілька років. І ви знову — на тій самій луці. Але, чому вона так змінилася?
—  Вивчіть пам'ятку друга природи (с. 155). Вивчайте, любіть і бережіть природу рідного краю! Намагайтеся протягом літа дізнатися якомога більше про природу рідного краю.
2.     Фізкультхвнлинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Поетична хвилинка. Слухання віршів про природу та її захист
ПТИЦЯ
Тріпоче серце спійманої птиці, 
В руках моїх не чує доброти.
— Я дам тобі водиці і пшениці, 
Моя пташино, тільки не тремтиі
—  Хіба потоки загубили воду, 
Хіба в полях уже зерна нема?! 
Пусти мене, мій хлопчик, на свободу, 
І все, що треба, я знайду сама.
— Я ж лагідно тебе тримаю, пташко, 
В своїх руках, легеньких, як вітрець. 
Хіба неволя це? Хіба це важко — 
Від мене взятії кілька зеренець?
— Пусти мене! Мені, дитино мила, 
Дорожча воля, ніж зерно твоє!
Страшна, хоч навіть лагідна та сила. 
Яка розкрити крилець не даєі — Лети) 
Співай у небі гомінкому; 
Хоч і маленький, зрозумів я все. 
Моя рука ніколи і нікому 
Ні кривди, ні біди не принесе! 
І. Франко
VI.  Підсумок уроку. Природознавство 2 кл. Дослідження природи влітку
—  Що ж таке охорона природи?
—  Що роблять люди для збереження природи?
—  Що робите ви для збереження природи?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 154-155.
—  Складіть пам'ятку на тему: «Як я допомагаю природі».
—  Створіть малюнки-плакати, присвячені захисту природи.