укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Лютий » 25 » Укр. мова 2 клас. Урок 101. Поняття про текст
11:16
Укр. мова 2 клас. Урок 101. Поняття про текст

Укр. мова 2 клас. Урок 101. Поняття про текст

Мета: ознайомити учнів з поняттям «текст»; навчати розрізняти окремі речення і текст; розвивати вміння добирати заголовки до тексту відповідно до його змісту; виховувати спостережливість, бережливе ставлення до природи.

Хід уроку Укр. мова 2 клас. Поняття про текст
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
— Зачитайте записані речення із вправи 3 (с. 147).
— Чим займаються ткачі? гончарі?
— Які види писанок ви запам'ятали?
— Чому слово Україна пишеться з великої букви?
2.     Доповнення речень
—  Запишіть речення, вписуючи пропущені слова: українці, Україна, український.
... — одна з найбільших країн Європи. Основне населення держави — ... Державна мова — ...
— З якої букви будемо писати назву рідного краю?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Наше мовлення складається з речень. Сьогодні на уроці ми дізнаємося, що саме утворюють декілька речень, але спочатку проведемо хвилинку каліграфії.
IV.   ХВИЛИНКА КАЛІГРАФІЇ
ччч чит уч вч тель
—  Відгадайте загадку і запишіть відгадку.
•   Він нам рідний, дорогий.                                Любити край чудовий свій.
Він хоче нас навчити                                          Це мудрий наш ... (учитель).
— Зберіть приказки. Поясніть, як ви їх розумієте. 
Вік — жи-----ви-----вік-----у-----чись.
He — ка — жи — не — вмі — ю, — а — ка — жи — на — вчусь. — Запишіть каліграфічно складені речення.
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Пояснення вчителя
На дошці — два стовпчики речень.
Бджола — це комаха.                                 Мурашки — лісові санітари.
До нас у вікно залетіла муха.                     Вони поїдають шкідливих гусениць і тлю.
Мурахи — лісові мешканці.                        Мурашник — це їх місто.
Різнобарвний метелик сів                          Зруйнувати мурашник — загине                                                                         мурашина
на квітку.                                                     сім'я.
— Скільки речень у 1-му стовпчику? (4)
—  Про кого йде мова в кожному реченні? (Про бджолу, муху, мурах, метелика)
— Скільки малюнків можна намалювати? (4)
— Чи можна дібрати заголовок до цих речень?
— Прочитайте, що написано у 2-му стовпчику.
— Скільки тут речень? (4)
— Про кого йдеться в кожному реченні? (Про мурашок)
— Скільки малюнків можна намалювати? (І)
— Чи можна дібрати заголовок до всіх цих речень? Висновок. Порівняйте записи.
— Чим вони схожі? (Вони про комах.)
—  Чим вони відрізняються? (У 1-му стовпчику про різних комах, це різні речення. А в 2-му стовпчику — всі про мурашок. Речення зв'язані за змістом.)
— Який заголовок можна дібрати до тексту? (Мурахи)
2.     Робота за підручником
Вправа 1 (с. 148)
— Прочитайте текст. Про що розповіла дітям учителька?
— Що запитав батько в дітей?
—  Прочитайте виділений текст. Чи зрозуміли ви зі слів хлопчика, як потрібно зробити повітряного змія? Чому?
3.     Робота в парах
Вправа 2 (с. 148)
— Прочитайте розповідь Катрусі. Чому батько похвалив дівчинку?
— Хто з дітей послідовно і зв'язно розповів про те, як треба робити змія?
— Чия розповідь вам більше сподобалася?
4.     Ознайомлення з правилом (с. 149)
— Що утворює текст?
— Як розміщені речення у тексті?
— Що можна дібрати до тексту?
5.     Робота над деформованим текстом
Вправа 3 (с 149)
— Визначте, чи можна назвати прочитане текстом? Чому?
— Розмістіть речення в логічній послідовності.
— Запишіть складений текст.
— Звірте свій текст із розповіддю Катрусі.
Фізкультхвилинка
VI.   ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ (due. додаток на с. 74)
VII. Підсумок уроку. Укр. мова 2 клас. Поняття про текст
— З чого складається текст?
— Що можна дібрати до тексту?
— Як зв'язані між собою речення в тексті?
— Що вам найбільше сподобалося на уроці?
— Що здалося складним?
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 150, завдання після вправи 
4. Вивчити правило (с. 149).