укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Листопад » 26 » Укр. мова 2 клас. Урок 4. Українська абетка. Рукописні букви української абетки
14:17
Укр. мова 2 клас. Урок 4. Українська абетка. Рукописні букви української абетки

Укр. мова 2 клас. Урок 4. Українська абетка. Рукописні букви української абетки

Мета: закріплювати знання учнів про українську абетку, назви літер за абеткою; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати навички звуко-буквеного аналізу слів, спостережливість; закріпити вміння каліграфічного письма малих букв українського алфавіту; виховувати інтерес до навчання.

Хід уроку Укр. мова 2 клас. Українська абетка
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 9. вправи 15)
— Дайте правильну відповідь на запитання вчительки.
2.     Хвилинка каліграфи
Аа ай аб ат ал ам ан ва ка ау Абетка азбука алфавіт і алфавіт Ми вивчаємо українську абетку.
3.     Робота над загадкою
• Коли хочеш ти читати. То мене повинен знати! А коли мене не знаєш. То нічого не вгадаєш. (Абетка)
—  Які ви знаєте близькі за значенням олова до слова абетка? (Азбука, алфавіт)
—  Що означають ці слова? (Сталий порядок розташування всіх літер певної мови.)
—  Назвіть послідовно звуки у слові українську.
—  Чим позначаються звуки мовлення на письмі?
—  Чим букви відрізняються від звуків?
—  Чого в українській мові більше: букв чи звуків?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з українською абеткою.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Повідомлення вчителя
—  Слово алфавіт походить від назв перших двох букв грецького алфавіту — альфа і бета, або віта.
Слово азбука утворилося від складання староросійських назв букв аз і буки, якими починався алфавіт, а слово абетка — від сучасних назв цих букв («а» і «бе»).
Учні читають українську абетку або розказують її папам'ять.
2.     Первинне закріплення
АБЕТКОВА ПІСЕНЬКА
Абеткову пісеньку                                        А, Бе, Ве —
Весело співать.                                            Коник у траві живе.
Абеткову пісеньку                                        Ге, Ґе, Де, Е —
Треба добре знать.                                      Мама донечку веде.
Р.Же.Зе —                                                    У,еФ, Ха —
По стежині жук повзе,                                 Я сміюся — ха-ха-ха!
И, І, І і И —                                                  Це, Ча, Ша —
Гріється на сонці змін.                                 Кіт в дорогу вируша,
Ка.еЛ.еМ—                                                   Ща, Ю.Я —
Лисенятко під кущем.                                  Гарна пісенька моя,
еН, О, Пе —                                                  Знак м'який Ь —
Песик носиком сопе.                                    Помічник вій мовчазний,
еР, еС, Те —                                                 Не мовчи,
В полі житечко росте,                                  А абеточку учи.
—  Назвіть букви української абетки, назви яких закінчуються на [а], (а. к. х. ш. щ)
—  Яка буква в українській абетці стоїть п'ятою? а)ґ;б)г;в)д;г)е.
3.     Фізкультхвилинка
V.     УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Робота за підручником (с. 9-10)
Вправа 16
—  Пригадайте українську абетку (алфавіт).
—  Згадайте малі букви — друковані й рукописні. Прочитайте їх напівголосно.
—  Яка буква не позначає окремого звука?
—  Прочитайте, як ще називають букву й.
— Назвіть букви, назви яких закінчуються на є (наприклад, «бе*, -аг.-...).
—  Пограйте у гру «Звуки і букви». Один учень чітко вимовляє будь-який звук або звуки, а ішпий — пазипас відповідну букву. Наприклад: [ґ] — «Ге»; [и|, [п'] — «єн»; [о] — «о».
Вправа 17
Учні називають рукописні букви і записують їх за зразком, усно добирають слова, у яких треба писати ці букви.
—  Запишіть три слова (на вибір). Послідовно назвіть усі букви в цих словах.
Вправа 18
Учні порівнюють слова рак і мак, називають, якими звуками вони різняться, складають два речення з цими словами.
Вправа 19
Учні знаходять у лівому і правому стовпчиках слова, які різняться одним звуком, записують слова за зразком і підкреслюють у них різні букви.
— Назвіть звук;; і букви \ г.іов: типи.
Ґанок — трохи піднятий над землею майданчик перед дверима будівлі, може мати навіс або дах з наметом, сходи, огородження.
2.     Гра «Додай букву»
—  Додайте на початку або в кінці слова букву, щоб утворилося нове слово. (Луг, коса, рак, риба, мак. оса)
VI. Підбиття підсумків. Укр. мова 2 клас. Українська абетка
—  У якому зі слів кількість букв і звуків однакова?
а) Джміль;                  б) лось;             в) заєць;                        г)їжак.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 10, вправа 20.