укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Лютий » 18 » Укр. мова 2 клас. Урок 81
16:44
Укр. мова 2 клас. Урок 81

Укр. мова 2 клас. Урок 81

Мета: навчати учнів знаходити серед поданих слів спільнокореневі; збагачувати словниковий запас; розвивати мовлення, мислення, увагу; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Каліграфічна хвилинка
Д ив ил им ву ул иця
2.    Словниковий диктант
Диван, килим, вулиця.
3.     Гра «"Зайве"слово»
— Прочитайте. Визначте «зайве» слово у кожній групі. Гуска, гусак, шпак, гусеня, гусочка.
Гриб, грибний, маслюк, грибник, грибочок.
— Запишіть одну з цих пар. Підкресліть «зайве» слово.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми продовжимо роботу над спільнокореневими словами.
IV.   СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (С. 121)
Вправа 1. Робота в групах
— Прочитайте лічилку,
— Спишіть лічилку. Підкресліть спільнокореневі слова. Позначте корінь.
— Вивчіть лічилку напам'ять.
Вправа 2
— Розгляньте таблицю, у якій записані частини спільнокореневих слів.
—  «Зберіть» слова, запишіть. Яке слово не потрібно записувати? Чому?
Вправа З
— Прочитайте текст. Це казка чи оповідання?
—  Спишіть перший абзац. Підкресліть спільнокореневі слова. Поясніть правопис підкресленого слова.
— Зробіть звуко-буквений аналіз виділеного слова.
Фізкультхвилинка
Раз! Два! Час вставати: Будемо відпочивати. 
Три! Чотири! Присідаймо, Швидко втому проганяймо. 
П'ять! Шість! Засміялись, Кілька раз понахилялись. 
Зайчик сонячний до нас Завітав у вільний час. 
Будем бігати, стрибати, Щоб нам зайчика впіймати. 
Прудко зайчик утікає І промінчиками грає.
Сім! Вісім! Час настав Повернутись нам до справ.
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1.    Словникова робота
Медаль — нагорода, знак у вигляді круглої металевої пластинки з рельєфним зображенням і написом. — Утворіть словосполучення.
2.    Гра «Заповни пропуски»
— Уставте пропущені букви. Позначте корінь у споріднених словах, 
д..тина                    дитячий                        д..твора
Д..ТЯД..                  тинство                         д..вчинка
д..точки                  м..люк                          д..тлахи
— Які слова виявились «зайвими»?
3.     Гра «Слово-"чужинець"»
— Знайдіть у кожному рядку «зайве» слово. Поясніть свою думку. Син, синок, синій, синівський.
Гуска, гусак, гусеня, курча, гусак. Ліки, лікар, лікарня, лікувати, лічити. Ялина, ялиночка, сосна, ялинковий, ялинка.
— На які питання відповідають слова, що залишилися в кожному рядку?
— Спишіть один рядок за вибором, підкресліть «зайве» слово.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Чого навчалися на уроці?
— Наведіть приклади спільнокореневих слів.
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 122, завдання після вправи 3.