укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Лютий » 20 » Укр. мова 2 клас. Урок 93. Складання казки «Кому дістався бублик»
15:03
Укр. мова 2 клас. Урок 93. Складання казки «Кому дістався бублик»

Укр. мова 2 клас. Урок 93. Складання казки «Кому дістався бублик»

Мета: розвивати і вдосконалювати вміння учнів висловлюватися реченнями, виразно і зрозуміло формулювати думку, точно добирати слова в реченні; формувати вміння складати оповідання за поданими початком і кінцівкою, малюнками та опорними словами; активізувати і поповнювати словниковий запас; виховувати бережливе ставлення до птахів.
 
Хід уроку Укр. мова 2 клас. Складання казки «Кому дістався бублик»
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Бесіда
— Яка зараз пора року? (Весна)
— Чому ви так уважаєте?
—  Які ознаки весни? (Пригріває сонечко, день довший, зеленіють листочки, з'являються перші квіти, повертаються з теплих країв птахи.)
2.    Слухання вірша
ЙДЕ ВЕСНА
Стану я, гляну я —
Скрізь поточки, як дзвіночки,
Жайворон золотий з переливами:
Йде весна.
Запашна,
Квітами-перлами
Закосичена.
П. Тичина
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми помандруємо до парку. Навесні все пробуджується від зимового сну. Народжуються не тільки пташенята і звірята, але й нові історії. Спробуємо і ми скласти казку про події, які могли відбутися у парку навесні.
IV.    РОБОТА НАД МОВНИМ МАТЕРІАЛОМ
1.    Ознайомлення з початком казки (с. 138)
2.     Читання слів з довідки
3.     Робота над серією малюнків
1)     Розглядання малюнків учнями.
2)     Відповіді на запитання вчителя з використанням опорних слів.
— Де лежав бублик?                                            Стежка 
(Бублик лежав на стежці.)
— Хто першим знайшов бублик?                          Синиці 
(Першими знайшли бублик синиці.)
— Які птахи почали злітатися до бублика?          Горобці, грак. 
(А потім почали злітатися горобці і грак.)
— Що намагалися зробити птахи?                        Дзьобати, бублик. 
(Вони намагалися дзьобати бублик.)
— Яким був бублик?                                             Твердий, старий. 
(Бублик був твердим, старим.)
— Що зробив старий грак?                                   Підхопив, калюжа
(Старий грак підхопив бублика і полетів з ним до калюжі.)
— Що сталося з бубликом?                                   Набряк
(Бублик упав у воду і через деякий час набряк.)
— Як діяв грак?                                                      З'їв 
(Грак витяг бублика і з'їв.)
— Як поводилися птахи?                                        Здивувались. 
(Птахи здивувались.)
4.    Ознайомлення з кінцівкою казки
— Прочитайте кінцівку казки.
— Як ви розумієте слова старого грака?
Фізкультхвилинка
Раз! Два! Час вставати. Будемо відпочивати. 
Три! Чотири! Присідаймо. 
П'ять! Шість! Засміялись. Кілька разів понахилялись. 
Зайчик сонячний до нас Завітав у світлий клас. 
Будем бігати, стрибати, Щоб нам зайчика впіймати. 
Прудко зайчик утікає
І промінчиками грає. Сім! Вісім! Час настав Повернутися до справ.
V.    СКЛАДАННЯ КАЗКИ ЗА ПОДАНИМИ ПИТАННЯМИ, СЛОВНИКОМ, МАЛЮНКАМИ
1.    Складання казки {усно)
2.    Вибір заголовка «Розумний грак»
3.    Запис основної частини казки в зошити
4.     Перевірка написаного
VI. Підсумок уроку. Укр. мова 2 клас. Складання казки «Кому дістався бублик»
— Де ми мандрували?
— Кого зустріли під час подорожі?
— Як ви будете підгодовувати пташок?