укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Листопад » 11 » Українська література 5 клас. Урок 15
08:54
Українська література 5 клас. Урок 15

Українська література 5 клас. Урок 15

Урок 15. Контрольна робота. Міфи, легенди. Народні казки. Тести
Мета:
- Навчальна: визначити рівень знань, вмінь та навичок учнів за допомогою запропонованих завдань.
- Виховна: виховувати інтерес до результатів власної праці, старанність, наполегливість.
- Розвивальна: розвивати увагу, спритність, точність, послідовність. 
Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь.
Обладнання, наочність: тестові завдання для самоконтролю у трьох варіантах з рівними рівнями складності.

ПЕРЕБІГ УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
III. ПОЯСНЕННЯ ВЧИТЕЛЯ ЩОДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
IV. ЗАВДАННЯ ДО КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

І варіант
Початковий рівень (за кожне питання — 7 бал)
1.  Що таке «Зоряний Віз»?
А Візок, прикрашений зірками; 
Б назва міста; 
В небесне сузір'я; 
Г зоряний пил.
2.  Чому, за легендою, озеро назвали Синевірським («Як виникли Карпати»)?
А Щоб уславити воїна Синевіра; 
Б бо воно було синє-синє; 
В бо воно мало синій вир; 
Г сподобалась назва.
3.  Чию таємницю дізнався хлопець («Про правду і кривду»)? 
А Чортів;
Б дядька;
В померлого батька;
Г  пана.
Середній рівень (за кожне питання — 7 бал)
1.  Яку загадку загадав пан братам, які прийшли до нього ділити корову? («Мудра дівчина»)
2. Яку угоду уклав батько з Охом стосовно ледачого сина? («Ох»)
3. Назвіть персонажа казки за описом: одна нога за вухо прив'язана, а на одній скаче, бо коли відв'яже другу, то одним ступнем увесь світ переступить. («Летючий корабель»)
Достатній рівень (за питання — 0-2 бали)
Виконайте одне із запропонованих завдань:
1.  Охарактеризуйте таких персонажів казки «Летючий корабель»: дурень, його друзі, цар.
2. Що таке міф? Назвіть різновиди міфів. Наведіть декілька прикладів міфів, які ви прочитали.
3. Обґрунтуйте, чому людина — цар природи. («Чому пес живе коло людини?»)
Високий рівень (за питання — 0-4 бали)
Напишіть твір-мініатюру на одну з тем:
а) «Які магічні здібності я хотів би мати і чому?».
б)  «Мій улюблений персонаж казки «Летючий корабель».
в) «Чи завжди добро перемагає зло?» (За вивченими казками)

II варіант
Початковий рівень (за кожне питання — 7 бал)
1.  Чому пес вирішив, що людина — найсильніша від усіх тварин? («Чому пес живе коло людини?»)
А Ті боявся навіть лев;
Б в неї була рушниця;
В вона годувала інших тварин;
Г  вона мала найгучніший голос.
2.  «Неопалима купина» — це:
А фортеця, що встояла під час пожежі;
Б річ, яку не можна спалити;
В речовина, яка може спалахнути сама по собі;
Г ясенове листя з блідо-рожевим суцвіттям на верхівці.
3.  Що отримав дядько від чортів? («Про правду і кривду») 
А Таємницю нових задумів;
Б місце на найвищій гілці;
В доброго прочухана, щоб більше не підслуховував;
Г можливість допомогти їм у лихих справах.
Середній рівень (за кожне питання — 1 бал)
1. Назвіть будь-яке із завдань, які Маруся пропонувала пану. («Мудра дівчина»)
2. На кого перетворював Ох парубка, щоб батько його не впізнав. («Ох»)?
3. Назвіть персонажа казки за описом: він може одним разом з'їсти шість пар смажених волів і сорок пічок хлібаю. («Летючий корабель»)
Достатній рівень (за питання — 0-2 бали)
Виконайте одне із запропонованих завдань:
1. Охарактеризуйте таких персонажів міфу «Берегиня»: Сварог, Берегиня, Чорнобог.
2. Що таке фольклор? Назвіть види фольклору. Наведіть приклади фольклорних творів.
3. Як, згідно з легендою, утворився «Зоряний Віз»?
Високий рівень (за питання — 0-4 бали)
Напишіть твір-мініатюру на одну з тем:
1)  «Який міф мені запам'ятався найбільше й чому?»
2)  «Мій улюблений персонаж казки «Ох».
3)  «Стародавні вірування наших пращурів». (За вивченими міфами)

III варіант
Початковий рівень (за ножне питання — 7 бал)
1.  Мара була богинею («Берегиня»): 
А ранкового марева;
Б плодючості та врожаю;
В добра, радості та щастя;
Г  темної ночі, хвороб та смерті.
2.  Звідки береться перлина («Чому в морі є перли і мушлі»)? 
А Виникає всередині мушлі;
Б формується як частина коралового рифу;
В виникає в морській піні;
Г з'являється на кістках деяких риб.
3.  Що почули небіж із дядьком від усіх, кого запитали? («Про правду і кривду»)
А Лучче жити правдою; 
Б лучче жити кривдою; 
В лучче жити по совісті; 
Г лучче жити своїм розумом.
Середній рівень (за кожне питання — 7 бал)
1.  Назвіть будь-яке із завдань, які пан давав Марусі («Мудра дівчина»).
2. На кого перетворювався хлопець, щоб заробити грошей для батька? («Ох»)
3. Назвіть персонажа казки за описом: він може випити сорок сорокових кухлів води за одним духом і сорок сорокових кухлів вина. («Летючий корабель»)
Достатній рівень (за питання — 0-2 бали)
Виконайте одне із запропонованих завдань:
1. Охарактеризуйте таких персонажів казки «Ох»: Ох, батько, син.
2. Що таке легенда? Які спільні та відмінні ознаки вони мають у порівнянні з казками?
3. Яку символіку має неопалима купина для України? («Неопалима купина»)
Високий рівень (за питання — 0-4 бали)
Напишіть твір-мініатюру на одну з тем:
1)  «Який фольклорний твір мені сподобався найбільше?».
2) «Мій улюблений персонаж казки «Про правду и кривду».
3)  «Що мають спільного легенди з реальним життям?» (За вивченими легендами).