укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Листопад » 2 » Урок №24. Комп’ютерна презентація та її об’єкти.
15:33
Урок №24. Комп’ютерна презентація та її об’єкти.
УРОК № 24

Тема уроку:  Комп’ютерна презентація та її об’єкти

Тип уроку:
Засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Мета уроку:
навчальна: ознайомити учнів з поняттям презентації; розглянути призначення та основні складові  комп'ютерної презентації; формувати навички роботи в середо¬вищі редактора презентацій; формувати вміння наводити приклади об'єктів слайда та використання презентацій;
розвивальна: сприяти всебічному розвитку учнів; розвивати навички самостійної ро¬боти та співпраці в команді; формувати вміння проводити дослідження, аналізува¬ти, порівнювати, робити висновки й узагальнення;
виховна: підвищувати інформаційну культуру учнів, формувати позитивне ставлення до навчання через мотивацію навчальної діяльності, шляхом розкриття практично¬го значення теми.
Обладнання, засоби навчання:
дошка, комп'ютер, інструкції з ТБ у кабінеті інформатики, роздавальний матеріал для гри «Розсипанка», комп'ютерна презентація «Тварини-рекордсмени» для практичного завдання
Словник термінів: 
Комп'ютерна  презентація — це набір кольорових карток-слайдів спеціального формату з інформацією на певну тему, тобто зручний інструмент, за допомогою якого можна донести до глядача інформацію. 
Слайд – (англ. slide – ковзати) – зображення, призначене для розглядання на екрані.
Макет – (франц. maquette – начерк, модель) – зразок чого-небудь, відтворений зазвичай у зменшеному розмірі

План уроку:
1. Організаційний момент (2 хв.).
2. Перевірка домашнього завдання (5 хв.).
3. Мотиваційний етап. Розминка (4 хв.).
4. Пояснювання нового матеріалу (15 хв.).
5. Робота з комп’ютером (10 хв.). 
6. Рефлексія (4 хв.).
7. Об’ява домашнього завдання (3 хв.).
8. Підведення підсумків уроку (2 хв.).

ХІД УРОКУ
Організаційний момент (2 хв.).
Перевірка домашнього завдання (5 хв.).

Мотиваційний етап. (4 хв.).
Щоб дізнатися тему уроку, прочитайте ключове слово, записане навпаки: яіцатнезерП.
— Комп'ютерні презентації не є для вас чимось новим та незвичним. Адже ви часто переглядали їх на уроках та позакласних заходах. Пригадайте, які презентації ви бачили у школі? Як ви вважаєте, для чого використовують комп'ютерні презентації?

                         Виступ стане цікавішим,                      Сто гостей ви запросили,
ефективнішим, коли                              Слухати без слайдів важче,
Демонстрацію малюнків,                      А коли сприймаєш зором — краще,
діаграм ви узяли.                                   Це увагу привертає,
Підібрали слайди вміло,                       Про це кожен учень знає.
Щоб було все зрозуміло.                      От тоді ти бачиш, вмієш,
На екрані розмістили,                           Слухаєш і розумієш!

— Чи хотіли б ви навчитися створювати комп'ютерні презентації?
Пояснювання нового матеріалу (15 хв.).
Розповідь вчителя.
1. Поняття презентації (підручник с. 132)
2. Техніка безпеки при роботі за комп’ютером (слайд 4-10) 
3. Комп'ютерна презентація та її об'єкти 
Об’єкти презентації: (слайд 11)
- Текст;
- Графічні зображення;
- Відео;
- Звук.
Властивості слайдів: (слайд 12)
- Порядковий номер;
- Колір тла (фону);
- Макет;
4. Демонстрація комп’ютерної презентації

Робота з комп’ютером (15 хв.). 
1) Відкрити презентацію «Тварини-рекордсмени» .
2) Переглянути презентацію та заповнити «Картку дослідника»:

Картка дослідника

Рефлексія (3 хв.).
  1) Назвіть основні об'єкти вікна редактора презентацій Microsoft Office Po¬werPoint.
2) Гра «Розсипанка»
На дошці прикріплені середин¬ки двох квіток з написами «Наступ¬ний слайд», «Попередній слайд». Учні об'єднуються у дві команди. Кожна ко¬манда отримує однаковий набір пелюс¬ток, на яких записані назви клавіш клавіатури. Потрібно відібрати пелюст¬ки для своєї квітки і прикріпити їх на дошку.
Склавши квітку, команди отримують та прикріплюють стебло з надписом «Esc».
Пояснити призначення клавіші Esc у комп'ютерних презентаціях.

Об’ява домашнього завдання (2 хв.).
1. Завдання за підручником: стор. 132-137, прочитати, відповісти на питання
2. Створити рекламу своєї школи.
Підведення підсумків уроку (3 хв.).