Вихід із непередбачених ситуацій поза межами домівки, школи
Як слід поводитися за межами домівки чи школи, щоб не наражатися на небезпеку?
Ти вже знаєш, що для ігор та прогулянок потрібно обирати безпечні місця. Проте навіть у дворі біля твого дому ти можеш зустріти незнайомих людей зі злими намірами.
Розгляньте малюнки. Яким дітям загрожує небезпека? Поясніть, чому.
Нерідко можна почути про нещасні випадки, які трапляються з дітьми під час прогулянок. Іноді зловмисники викрадають дітей, користуючись їхньою довірливістю: пропонують проїхатися на дорогому автомобілі, взяти участь у конкурсі, запрошують на роль у фільмі, просять показати дорогу тощо.
У таких ситуаціях потрібно твердо сказати: «Я вас не знаю і нікуди з вами не піду». І швидко прямувати в людне місце. Якщо незнайомець рушить за тобою або спробує затримати тебе, голосно кричи, старайся привернути увагу людей.
Бувають випадки, коли грабіжники в безлюдному місці вимагають у дітей гроші або цінні речі. Якщо таке трапиться з тобою, підкорись, щоб не наражати себе на ще більшу небезпеку, адже здоров'я і життя цінніші за гроші.
Іноді діти самі своєю поведінкою або вчинками привертають увагу зловмисників.
Об'єднайтеся в три групи. Обміркуйте ситуації, в яких 8S опинилися діти. Що ви порадите їм?
Перша група. Дівчатка сидять на лавці у сквері і голосно хизуються одна перед одною дорогими речами, які є в них удома. Поряд стоять підозрілі люди і прислухаються до розмови.
Друга група. Хлопчик у дворі познайомився з однолітком і одразу вирішив запросити його до себе: назвав адресу, повідомив, що нікого немає вдома.
Третя група. На вулиці до дівчинки підійшла жінка і попросила провести її до аптеки, яка знаходиться за сквером.
До кого звертатися по допомогу
Якщо ти опинишся в небезпечній ситуації, треба звертатися по допомогу до міліціонерів, інспекторів ДАІ, чергових на вокзалах, у метро, водіїв громадського транспорту, касирів, продавців, працівників житлово-комунальних служб, до людей, які знаходяться на робочих місцях. І лише в останню чергу — до перехожих.
Про все, що сталося з тобою, мають знати батьки, вчителі.
Щоб застерегти дітей від небезпечних ситуацій з незнайомцями, служби охорони порядку різних країн світу склали правила «п'яти НЕ».
НЕ розмовляй із незнайомцями.
НЕ сідай в автомобіль до незнайомців.
НЕ бери нічого у незнайомців.
НЕ затримуйся по дорозі зі школи додому.
НЕ гуляй надворі після того, як стемніло.
1. Куди ти ходиш на прогулянку? Які речі береш із собою?
2. Чому найкоротший шлях не завжди безпечний?
3. Чому не можна повідомляти свою адресу, номер телефону, відомості про батьків та доходи сім'ї незнайомим людям?
Складіть пам'ятку «Безпечна поведінка надворі».
|