укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Січень » 22 » Математика 3 клас. Урок 103. Перевірка множення діленням
15:56
Математика 3 клас. Урок 103. Перевірка множення діленням

Математика 3 клас. Урок 103. Перевірка множення діленням

Мета: ознайомити учнів з прийомом перевірки дії множення дією ділення; вправляти у складанні задач за поданим виразом; удосконалювати вміння розв'язувати задачі на знаходження суми двох добутків; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Перевірка множення діленням
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток на с 112)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми ознайомимося з прийомом перевірки дії множення дією ділення.
1.     Робота за таблицею (с. 141, завдання 925)
—  Прочитайте таблицю.
—  Як називаються числа при множенні?
—  Якою дією перевіряємо множення? (Діленням)
—  Що дістанемо, якщо добуток поділимо на один з множників?
—  Як дізнатися, що r обчисленні припустилися помилки? {Якщо після ділення добутку на один з множників не отримаємо другий множник, то в обчисленні припустилися помилки.)
Висновок. Дію множення можна перевірити дією ділення: якщо добуток поділимо на один з множників і дістанемо інший множник, то обчислення виконане правильно.
2.     Первинне закріплення (с. 141, завдання 926)
—  Як дізнатися, що рівність істинна? Перевірте результат множення дією
ділення.
18•5 = 90                          23•4 = 92                         15•3 = 45
90 : 5 = 18                        92 : 4 = 23                        45 : 3 = 15
Фізкультхвилинка
IV.   РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.    Обчислення значень виразів з перевіркою (с. 142, завдання 927)
—  Виконайте множення і зробіть перевірку.
23•3 = 69                   5 • 13 = 65                  200 • 4 = 800              90 •- 7 = 630
69 : 3 = 23                  65 : 5 = 13                  800 : 4 = 200              630 : 7 = 90
—  За виразом (100 — 73): 9 складіть задачу. Коротко запишіть і розв'яжіть її.
Було — ... Продали — ... Решту розлили в...
—  Розгляньте коротку умову і зіставте її з цим виразом.
—  Що можна розливати? (Рідину)
—  Отже, в задачі йдеться про рідину. Наприклад, про що? (Вода, компот, молоко, рослинна олія, бензин і т. ін.)
—  У яких одиницях вимірюється об'єм рідини? (У літрах)
— Складіть задачу.
Було— 100 л
Продали — 73 л
Решту розлили в 9 бян. по ? л
У бочці було 100 л молока. Продали 73 л. Решту розлили в 9 банок. Скільки літрів молока наливали в кожну банку?
—  Що дізналися спочатку? (Скільки літрів залишилося.)
—  Що дізнаємося другою дісю? (Скільки літрів молока наливали в кожну банку.)
Розв'язання 1) 100 — 73 = 27 (л) — молока залишилося 2)27:9 = 3(л)
Відповідь: по 3 літри молока наливали в кожну банку.
2.    Диференційована робота над задачею (с 142, завдання 929)
—  Прочитайте задачу.
Сильніші учні розв'язують задачу самостійно,  решта — колективно, з учнем, викликаним до дошки.
—  Прочитайте задачу ще раз і складіть коротку умову. Розв'яжіть задачу подіях з поясненням.

Розв'язання
1) 6 • 6 = 36 (кг) — у 6 ящиках;
2) 90 - 36 = 54 (кг) — у 3 ящиках; 3)54 :3 = 18(/с2)
Відповідь: 18 кілограмів помідорів у більшому ящику.
—  Складіть обернену задачу.
3.     Розв'язування рівнянь (с 142,завдання930)
х:3=240                        279 - х = 270                   х • 10 = 10
Відповіді: х = 720; х = 9; х = 1.
—  Як знайти ділене? від'ємник? невідомий множник?
4.     Офтальмологічна пауза
5.     Розв'язування логічних завдань
1) Завдання 931 (с. 142).
Учні виїхали на екскурсію трьома автобусами. У перший автобус сіло 28 учнів, у другий — 29, а в третій — 33. Чи можна було розмістити учнів порівну? (Так. (28 + 29 + 33) :3 = 30 (учн.))
2) Коли батькові був 31 рік, синові було 8 років. Тепер син удвічі молодший за батька. Скільки років синові тепер?
Відповідь: 23 роки. Батько завжди старший за сина на {31 — 8 = 23) роки. Зараз батько вдвічі старший і на 23 роки старший за сина.
V.     ПІДСУМОК УРОКУ
—  З якою дією пов'язана дія множення?
—  Якою дісю перевіряємо множення?
— Як дізнатися, що в обчисленні припустилися помилки?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Математика 3 клас. Перевірка множення діленням
С. 142, завдання 932; 933.

Додаток

1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 923
На ділянці посадили 80 кг картоплі, пшениці посіяли в 5 разів менше» піж картоплі, а кукурудзи — у 8 разів мспшс, ніж картоплі й пшспиці разом. Скільки кукурудзи посіяли на ділянці? ((80 + 80 :5): 8 = 12 (кг))
Завдання 924
—  Прочитайте обчислення виразів і перевірку результату множенням. 
72: 2 = 36; 36•2 = 72;
52:4 = 13; 13•4 = 52; 
640 : 8 = 80; 80•8 = 640; 
150:5 = 30;30•5 = 150.
2.     Математичний диктант
—  Запишіть вирази, знайдіть їх значення.
•   Змспшувапс 400, від'ємник — добуток чисел ЗО і 2.
•   Перший доданок — частка чисел 600 і 6, другий доданок — добуток чисел 90 і 10. Знайдіть суму.
•   Перший множник 25, другий — частка чисел 300 і 100. Знайдіть добуток.
•   Суму чисел 15 і 20 збільште в 2 рази.
•   Від добутку чисел 12 і 6 відніміть частку чисел 9 і 1.
•   Ділене 72, дільник — частка чисел 8 і 8. Знайдіть частку. Відповіді:
400 - ЗО • 2 = 340                              (15 + 20)•2 = 70
600 : 6 + 90 • 10 = 1000                     12 • 6 - 9 : 1 = 63
25 - (300 : 100) = 75                           72 : (8 : 8) = 72
3.    Гра-змагання між рядами
1-й ряд                          2-й ряд
31 ц — 4 кг                    6 дм — 1 см
4 км + 2 км 400 м               5 ц І 70 кг
100 кг-100 г                  4м-8мм
6 • 7:42                        40:1+ 0
(939+ 1)-0                    0:(16-8)
0: (530-170)                 700•1-250
3-й ряд
1 дм 80 мм + 4 дм 20 мм
13грн + 15 к.
14кг-10г
28•0+7
60:2-3
420: 11