укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Січень » 23 » Математика 3 клас. Урок 104. Ділення виду 360:3
14:45
Математика 3 клас. Урок 104. Ділення виду 360:3

Математика 3 клас. Урок 104. Ділення виду 360:3

Мета: ознайомити учнів з прийомом ділення числа виду 360 : 3; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі, обернені до задач на знаходження суми двох добутків; закріплювати вміння розв'язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного; розвивати навички усних обчислень; виховувати інтерес до предмета.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Ділення виду 360:3
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток на с 118)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми ознайомимося з прийомом ділення числа виду 360: 3.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Усні підготовчі вправи (с. 742,завдання934)
2.     Пояснення способу обчислень (с 142, завдання 935)
—  Розгляньте запис і поясніть спосіб обчислення.
Міркування здійснюється за відомою пам'яткою, засобом прийому укрупнення розрядних одиниць:
360 : 3 = 36 дес. : 3 = 12 дес. = 120
3.     Розв'язувати з коментуванням (с. 142,завдання 936) 
960 : 3 = 96 дес. : 3 = 32 дес. = 320
280 : 2 = 140 
840:2 = 420 
60 • 4 : 8 = 240 : 8 = ЗО
Фізкультхвилинка
V.     РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 
1.     Робота над задачами
Завдання 937 (с. 142)
—  Прочитайте задачу.
—  Складіть коротку умову в таблиці.
—  Про які коробки йдеться в задачі?
—  Що знаємо про поросят?
—  Що знаємо про баранів?
—  Що запитується в задачі?

—  Що дізнаємося в першій дії? (Яка загальна маса п'ятьох поросят.)
—  Що дізнаємося в другій дії? (Яка загальна маса чотирьох однакових баранів.)
—  Якою дією дамо відповідь на питання задачі? (Діленням)
—  Розв'яжіть задачу самостійно. Розв'язання
1) 20 • 5 = 100 (кг) — загальна маса п'ятьох поросят;
2) 380 —100 = 280 (кг) — загальна маса чотирьох однакових баранів; 3
3)280: 4 = 70(кг)
Відповідь: 70 кг маса одного барана.
Завдання 938 (с. 143)
—  Прочитайте задачу.
—  Про кого йдеться в задачі? (Про майстра токаря та його учня)
—  Складіть коротку умову в таблиці.

—  Що .можемо дізнатися про учня токаря? (Скільки деталей він обробляє за 5 год.)
—  Скільки деталей обробляє майстер за 2 год? (Стільки, скільки учень за 5 год.)
—  Як дізнатися, скільки деталей за годину обробляє майстер? (Кількість деталей поділити на 2 год.)
—  Скільки дій у задачі? (Дві)
—  Розв'яжіть задачу виразом. Розв'язання
(8
5): 2=20(дет.)
Відповідь: 20 деталей за годину обробляє майстер.
—  Складіть обернену задачу.
Завдання 939 (с. 143)
Розв'язання
Батарейка — 1 частина, ліхтарик — 4 частини.
1) 1 +4 = 5 (част.) — становлять 10 грн.
2) 10 : 5 = 2 (грн) — становить 1 частина.
3) 2 * 4 = 8 (грн) — грошей у хлопчика.
Завдання 940 (с. 143)
Розв'язання
(2
12): 4=6 (грн.)
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічної задачі
В одному мішку 48 кг борошна, а в другому — наполовину менше. Чому дорівнює чверть половини всієї муки?
Розв'язання
Якщо в другому мішку наполовину менше, ніж в першому, то в другому мішку — половина першого.
48 : 2 = 24 (кг) — борошна в другому мішку.
48 + 24 = 72 (кг) — борошна в обох мішках.
Чверть половини всієї муки — це її восьма частина.
72 : 8 = 9 (кг) — складає чверть половини всієї муки.
Відповідь: 9 кг.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Якою дією можна перевірити дію множення?
—  З якою дією пов'язане множення?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Ділення виду 360:3
С. 143, завдання 941; 942.

Додаток
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 932
—  Скільки кілограмів заліза можна добути з 54 кг такої руди? (54 : (21:7) = = 18(кг))
Завдання 933
3 • 19 = 57                96 : 3 = 32               2 • 39 - 19 = 59               9•2 + 7 = 25
29 • 2 = 58                72 : 4 = 18               (54 + 36): 6 = 15             63 : 7 + 2 = 11
2.     Математичний диктант
—  Запишіть вирази, знайдіть їх значення.
•   Зменшуване 400, від'ємник — добуток чисел ЗО і 2. Знайдіть різницю.
•   Перший доданок — частка чисел 600 і 6, другий доданок — добуток 90 і 10. Знайдіть суму.
•   Перший множник 25, другий — частка чисел 300 і 100. Знайдіть добуток.
•   Суму чисел 15 і 20 збільшіть у 2 рази.
•   Від добутку чисел 12 і 6 відніміть частку 9 і 1.
•   Ділене 72, дільник — частка чисел 8 і 8. Знайдіть частку. 
Відповіді:
400 - ЗО•2 = 340                       (15 + 20) - 2 = 70
600 : 6 + 90 • 10 = 1000             12 • 6 - 9 : 1 = 63
25 • (300 : 100) =75                    72 : (8 : 8) = 72