укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Січень » 26 » Математика 3 клас. Урок 109. Залежність частки від зміни дільника
15:26
Математика 3 клас. Урок 109. Залежність частки від зміни дільника

Математика 3 клас. Урок 109. Залежність частки від зміни дільника

Мета: вчити учнів застосовувати під час обчислень залежність частки від зміни дільника; формувати вміння розв'язувати задачі вивчених видів; закріплювати навички ділення двоцифрового числа на двоцифрове; розвивати мислення; виховувати Інтерес до предмета.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Залежність частки від зміни дільника
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 975
Діти зібрали і здали в аптеку 4 кг квітів мати-й-мачухи, 8 кг березових бруньок, а молодих пагінців сосни — у 5 разів більше, ніж квітів мати-й-мачухи та березових бруньок разом. Скільки кілограмів пагінців сосни зібрали діти? ((4 + 8)
5 = 60 (кг))
Завдання 976
— Назву якої рослини отримали? Що ви знаєте про спориш?
Спориш (або пташиний горець) — це трав'яниста рослина. Росте на витоптаних стежках, недоглянутих футбольних полях та інших не дуже родючих місцях.
Пташиний горець може стелитися по землі, або рости у вигляді невисокого чагарнику. По ньому можна ходити і навіть бігати — стебла рослини пронизані еластичними волокнами, які не дають гілочкам зламатися. Але, незважаючи на свою невибагливість, спориш володіє цінними лікувальними властивостями.
2.     Гра «Ланцюжок»
їй ряд                               2-й ряд                           3-й ряд
120•6:10                         320 : 2 • 4                       180 • 5 : 100
780:3•2                           450-2: 10                        400: 5•12
640:4:8                           150•3:9                           720:6:40
360:4•11                         420:6•12                         60•16:8
60•6•2                             480:8•15                        18•40:8
350•2:10                         90 : 2 • 10                      (700 - 350)•2
III.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми  розглянемо, як змінюється частка від зміни дільника.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Розв'язування рівнянь (с 148, завдання 977)
—  Що невідомо в рівняннях? Як знайти дільник?
12:х=3                      60:* = 3                        120:* = З
х = 4                         х = 20                           х = 40
2.     Робота в парах (с 148, завдання 978)
—  Порівняйте дільники й частки та зробіть висновок.
Висновок. Якщо дільник збільшити {зменшити) в кілька разів при незмінному діленому, то частка зменшиться {збільшиться) у стільки ж разів.
3.    Коментоване розв'язування прикладів (с. 148,завдання 979)
—  Порівняйте вирази у кожному стовпчику. Знайдіть значення виразів нижнього рядка, використовуючи значення відповідних виразів верхнього.
Фізкультхвилинка
V.    РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1.    Робота над задачами
1)    Завдання 980 (с.149)
—  Про що розповідається в задачі?
—  Що відомо про яблучний сік?
—  Що відомо про томатний сік?
—  Якою дією взнаємо про кількість банок яблучного (томатного) соку?
—  Якою дією відповімо на питання задачі? Розв'язання
їй спосіб
1) 180 : 3 = 60 (бан.) — яблучного соку;
2) 120 : 3 = 40 (бан.) — томатного соку; 
3) 60 + 40 =100 (бак.)
2-й спосіб
1)180 +120 = 300 (л) — усього соку;
2)300:3 = 100 (бан.)
—  На скільки більше буде банок томатного соку, ніж яблучного? (60 — 40 = 20 {бан.))
2) Завдання 981 (с.149)
Колективне розв'язування задачі. Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.
—  Запишіть розв'язання різними виразами. 
1)(8 + 4)-2 = 24(м)
2)8-2 + 4-2 = 24(м)
Відповідь: 24 метри плінтуса витратили.
2.    Офтальмологічна пауза
3.    Розв'язування логічних завдань
1) Завдання 982 (с. 149).
Розв'язання 1)111-11 = 100;
2)(5 + 5 + 5+5)-5 = 100 3)(5-5-5)-(5-5)- 100 4)5(5-5: 5)-5= 100
2) Котра зараз година, якщо частина доби, що залишилася, у 2 рази менше, ніж та, що минула?
Відповідь: 16.00 год.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Що нового дізналися на уроці?
—  Як зміниться частка при зміні дільника?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Залежність частки від зміни дільника
С. 149, завдання 983; 984.