укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Січень » 26 » Математика 3 клас. Урок 111. Самостійна робота
15:50
Математика 3 клас. Урок 111. Самостійна робота

Математика 3 клас. Урок 111. Самостійна робота

Мета: вчити учнів розв'язувати рівняння, у яких один із компонентів поданий виразом зі змінною; формувати вміння розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати математичне мовлення, логічне мислення; виховувати товариськість.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Самостійна робота
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 990
—  Прочитайте розв'язання рівнянь. 
х: (27 -19) = 5                 42: 6•х = 63
х = 40                               х = 9
(39 + 15): х = 9               (68 - 12): х = 2
х = 6                                 х = 28
Завдання 991
З одного дерева зірвали 16 кг персиків, а з другого — 12 кг. Усі персики розклали в ящики по 7 кг. Скільки використали ящиків? {{16 + 12) : 7 = = 4(ящ.))
—  Чи можна цю задачу розв'язати двома способами?
2.     Математичний диктант
—  Чому дорівнює:
•   сума чисел 710 і 290?
•   різниця чисел 600 і 150?
•   добуток чисел 150 і 2?
•   частка чисел 540 і 6?
—  Скільки дістанемо, якщо:
•   9 збільшити у 40 разів?
•   5 збільшити у 80 разів?
•   640 зменшити у 8 разів?
•   250 зменшити у 5 разів?
—  Я задумала число. Якщо його збільшити в 6 разів, то отримаємо 120. Яке число я задумала?
Відповіді: 1000; 450; 300; 90; 360; 400; 80; 50; 20.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні па уроці ми повторимо способи розв'язування рівнянь, у яких один із компонентів поданий виразом зі змінною.
IV.   УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Коментоване розв'язування прикладів (с. 15O,завдання 992) 
540 : 3 + 180 = 360         64•5 + 48 = 368              600 : 5 • 4 = 480
2.    Розв'язування рівнянь за зразком (с. 150, завдання 993)
3.     Усне розв'язування задачі (с 151, завдання 994)
Перше число а, друге — у 3 рази більше. Знайти різницю цих чисел, (а — а-3)
4.     Колективна робота над задачею (с. 151, завдання 995)
Колективне ознайомлення зі змістом задачі, ЇЇ аналіз. Один учень записує умову і розв'язує задачу. Розв'язання
1) 24 • 2 = 48 (кг) — гречаного меду;
2) 24 + 48 = 72 (кг) — усього меду; 3)72 : 3 = 24 (бай.)
Відповідь: 24 банки використав пасічник.
—  На скільки банок з гречаним медом більше, ніж із липовим? (48 : 3 — 24 : :3 = 8(бан.))
ФІзкультхвилинка
5.     Самостійна робота
їй варіант
1. Виконати дії.
16•4                          20•6:4                     7•4•2                      630:9:10
7•12                          50•10•0                   5•(9 + 8)                 847-(230 • 2)
2.  Розв'язати задачу.
Першого дня зібрали 140 кг яблук, а другого — 180 кг. Усі яблука розклали в ящики по 8 кг. Скільки використали ящиків?
2 а варіант
1. Виконати дії.
18•3                          5•7•2                        90•2:3                     720:8:10
6•13                          5•(7 + 9)                   40•10•1                   782-(180-3)
2. Розв'язати задачу.
160 л персикового соку і 260 л виноградного соку треба розлити у трилітрові банки. Скільки потрібно банок?
6.     Офтальмологічна пауза
7.     Розв'язування логічної задачі (с. 151, завдання 996)
Сума двох чисел 27. Якщо перший доданок збільшити на 16, а другий зменшити на 8, то чому дорівнюватиме сума? (27 + 16 — 8 = 35)
V.    ПІДСУМОК УРОКУ
—  Які труднощі виникли під час самостійної роботи?
VI.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Математика 3 клас. Самостійна робота
С. 151, завдання 997; 998.